Oblačno Humidity: 58%
21°C

Dinamo na Maksimirju proslavil naslov prvaka

Z zadnjim 36. kolom se je končala hrvaška SuperSport liga. Dinamo je na svojem stadionu proslavil naslov prvaka po tekmi z Rudešem, ki bo izpadel v nižji rang tekmovanja. Namesto njega se v prvo lige seli zmagovalec obračuna Zrinjski Jurjevac – Šibenik, ki bo na sporedu v nedeljo ob 17.30.

Najboljši strelec lige je postal napadalec Osijeka Ramon Mierez, ki je dosegel kar 19 zadetkov, sledita mu Fran Brodić z trinajstimi goli in Duje Čop z dvanajstimi.

HNK Gorica – Istra 1961 2:0
Na prvi tekmi zadnjega kola hrvaške prve lige je Istra gostovala pri Gorici. Gostje iz Istre so v 66. minuti ostali brez kaznovanega Maria Čuića, ki je dobil dva rumena kartona. Številčno premoč je Gorica izkoristila v 75. in 95. minuti tekme z goloma Pršira in Solda, ter uspela zmagati z 2:0. Gorica je sezono končala na 7. mestu, Istra pa je z enakim številom osvojenih točk sezono končala mesto nižje.

Varaždin – Osijek 0:2
Varaždin in Osijek v prvem polčasu nista uspela zatresti mreže nasprotnikov, najbližje temu pa je bil centralni branilec Varaždina Škaričić, ki je zatresel okvir vrat. Je pa zato v drugem polčasu bilo bolj pestro. Najboljši strelec lige Ramon Mierez je v 65. minuti z glavo zadel za vodstvo z 0:1, 3 minute kasneje pa je končnih 0:2 z roba kazenskega prostora postavil Bukvić. Varaždin je tako sezono končal kot sedmi, Osijek pa četrti.

Lokomotiva Zagreb – Hajduk Split 2:5
Že v 18. minuti tekme so gledalci na Stadionu Kranjčevićeva videli prvi zadetek v mreži Lokomotive, ko je strel Trajkovskega v gol preusmeril branilec Mersinaj. 20 minut kasneje pa skoraj identična situacija, Trajkovski je streljal na gol, žoga pa je zopet zadela nesrečnega Mersinaja in končala v mreži. Na začetku drugega polčasa je po levi strani prodiral Sahiti in poslal žogo proti vratom Lokomotive, tam pa se je žoge dotaknil Kalaica, ki je dosegel avtogol. Brekalo je v 49. minuti z lobom dosegel četrti gol Hajduka na tekmi, le dve minuti kasneje pa je Borna Buljan z avtogolom znižal vodstvo Hajduka na 1:4. Čop je v 66. minuti s prostega strela odlično zadel za 2:4, končnih 2:5 pa je v 72. minuti s svojim novim zadetkom postavil Trajkovski.

Rijeka – Slaven Belupo 4:0
Rijeka je srečanje na Rujevici začela odlično in povedla v 18. minuti z golom Obregona, v sodnikovem dodatku pa je za vodstvo z 2:0 poskrbel Janković. V drugem polčasu je Janković dodal še dva zadetka in dosegel hat-trick, Rijeka pa je svojo zadnjo ligaško tekmo končala z zmago s 4:0 in sezono končala na drugem mestu, Slaven Belupo pa na predzadnjem.

Dinamo Zagreb – Rudeš 3:3
Dinamo je na srečanje Maksimirju odigral brez večjega pritiska, saj je na srečanje vstopil kot hrvaški prvak. Kulenović je v 24. minuti lepo zaposlil Brodića, ki je iz neposredne bližine zadel za 1:0. Rudeš je le 4. minute kasneje uspel izenačiti preko Topića, Dinamo pa je bil tisti, ki je na odmor odšel z minimalno prednostjo po golu Kaneka. Kulenović je v nadaljevanju dosegel tretji gol Dinama, Rudeš pa je do konca srečanja zadel še dvakrat. Tekma pa se je končala z rezultatom 3:3.