16°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Dortmund le s točko, Leipzig zanesljivo premagal Hoffenhiem

Nogometaši Borussie Dortmund so v tekmi 15. kroga bundeslige v gosteh igrali 1:1 z Augsburgom. Leipzig Benjamina Šeška in Kevina Kampla pa je v večerni tekmi premagal Hoffenheim s 3:1. Vodilne ekipe bodo igrale v nedeljo, Bayer bo gostil Eintracht, med seboj bosta igrala drugi Bayern in do tega kroga tretji Stuttgart.

Z zmago je namreč na tretje mesto začasno skočil Leipzig, pri katerem je nastopil tudi Šeško. Sprva so v klubu sporočili, da je zaradi manjše poškodbe njegov nastop vprašljiv, nazadnje je bil na klopi in v igri vstopil v 82. minuti. Dosegel je tudi zadetek, ki pa ni obveljal, ker je pred tem žoga prečkala zadnjo črto igrišča. Slovenski zvezdnik je bil zelo aktiven, ob koncu je podal za zadetek Emilu Forsbergu, a tudi ta gol zaradi prepovedanega položaja ni obveljal.

Pred tem so veljavne zadetke za domače dosegli Lukas Klostermann, Mohamed Simakan in Forsberg, za goste je ob koncu prvega dela izenačil Ozan Kabak.

Priložnost na igro je dobil tudi drugi Slovenec pri saški ekipi, Kevin Kampl je prišel v igro v 58. minuti.

Manjši spodrsljaj si je danes privoščil Dortmund, ki lovi priključek do vodilnih ekip, a ostaja na petem mestu z le točko več kot po prejšnjem krogu. Na Bavarskem je domača zasedba povedla z zadetkom Ermedina Demirovića, še v prvem polčasu je izenačil Donyell Malen. V drugem delu so imeli rumeno-črni terensko premoč in številne priložnosti, izkazal pa se je vratar Finn Dahmen. Ob koncu pa bi tudi Augsburg lahko prišel do vseh treh točk, ostalo je pri 1:1.

Še slabše se je odrezal Union Berlin, ki je ta teden v ligi prvakov končal nastope s tesnim porazom z madridskim Realom. Na gostovanju pri Bochumu je klonil z 0:3, kar je že deseti poraz v sezoni in berlinska zasedba je spet blizu dna bundeslige.

Wolfsburg je na gostovanju pri zadnjem Darmstadtu tesno zmagal z zadetkom Lovra Majerja, čeprav je po rdečem kartonu Maxenca Lacroixa več kot uro igral le z desetimi. Heidenheim pa je z 1:0 premagal Mainz.

V nedeljo bosta najprej igrala Freiburg in Köln, sledita pa obračun vodilnega Bayerja z Eintrachtom in derbi kroga med Bayernom in Stuttgartom.

Na lestvici je po nepopolnem krogu prvi Bayer Leverkusen s 36 točkami in tekmo manj, drugi Bayern z 32 in dvema tekmama manj, tretji pa Leipzig prav tako z 32. Stuttgart ima 31 točk ob tekmi manj, Borussia Dortmund pa 26.