10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Dortmund še korak bližje končnemu drugemu mestu

Nogometaši dortmundske Borussie so za uvod v 29. krog nemškega prvenstva v gosteh premagali Stuttgart z 2:0. Z 19. zmago in skupaj 60 osvojenimi točkami so se utrdili na drugem mestu, pred tretjeuvrščenim Bayerjem iz Leverkusna pa imajo ob tekmi več devet točk naskoka.

Težko prigarano zmago je črno-rumenim priigral Julian Brandt, ki se je podpisal pod oba zadetka. Najprej je bil natančen v 12. minuti, nato pa je v 71. minuti postavil končni izid dvoboja. V njem je imel sicer Stuttgart številne priložnosti, a so bili varovanci Pellegrina Matarazza izrazito nenatančni v zaključkih.

Stuttgart tako ostaja v nevarni coni tik nad mesti, ki prinašajo izpad iz prvoligaške druščine. Dortmundčani pa so se utrdili na drugem mestu. Na vrhu je s 66 točkami Bayern iz Münchna, ki bo v soboto v bavarskem obračunu gostil moštvo Augsburga. Tretjeuvrščeni Leverkusen bo igral v nedeljo v gosteh proti Bochumu.

Četrtouvrščeni Leipzig (48 točk) nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla bo v nedeljo izzval moštvo Hoffenheima, ki je na lestvici dve mesti za njim. Peti Freiburg (45) bo prav tako v nedeljo gostoval pri Eintrachtu iz Frankfurta.