8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Dortmundčanom le točka pri Bochumu, na vrhu Union Berlin

Nogometaši dortmundske Borussie so v drugem krogu nemškega prvenstva osvojili točko proti Bochumu (1:1), medtem ko se je Union Berlin z visoko zmago (4:1) proti Darmstadtu začasno zavihtel na vrh razpredelnice.

Berlinčani, ki bodo igrali tudi v skupinskem delu lige prvakov, so še drugič zapovrstjo slavili s 4:1, tokrat so bili v gosteh boljši od novega prvoligaša Darmstadta.

Večji del dvoboja je moštvo iz nemške prestolnice igralo z nogometašem manj, potem ko je Brendan Aaronson v 21. minuti prejel še drugi rumeni karton. Kljub temu je zasedba Uniona zanesljivo slavila. Dva gola je dosegel novinec Robin Gosens.

Poln izkupiček imajo po dveh krogih za zdaj še Bayer Leverkusen, Wolfsburg in Freiburg. Farmacevti so v gosteh s 3:0 v večernem sporedu ugnali zasedbo Borussie Mönchengladbach in skočili na drugo mesto zavoljo boljše razlike med danimi in prejetimi goli. Tretji je Wolfsburg, ki je v gosteh premagal Köln z 2:1, za njim pa je Freiburg, ki je tik pred koncem strl odpor Werderja iz Bremna za zmago z 1:0.

Točki je oddala Borussia Dortmund, ki v drugem polčasu izničila vodstvo domačih. Zmage se je danes veselil še Hoffenheim, ki je bil s 3:2 boljši od Heidenheima.

V nedeljo bosta še tekmi Mainz - Eintracht Frankfurt ter Bayern München - Augsburg. Tudi Bayern in Frankfurt sta v prvem krogu osvojila tri točke.