10°C / 14°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Dramatičen boj za naslov belgijskega prvaka Antwerpnu

Nogometaši Antwerpna so novi belgijski prvaki, svojega petega naslova v zgodovini so se veselili po 66 letih. Osvojil ga je na dramatičen način, potem ko je v zadnjem krogu remiziral z neposrednim tekmecem Genkom, gol, ki mu je prinesel slavje, pa dosegel v četrti minuti sodnikovega dodatka.

Pred zadnjim krogom so imele tri ekipe možnosti za naslov. St. Gilloise in Antwerpen sta bila izenačena na vrhu, Genk je zaostajal točko. V zadnjem krogu je St. Gilloise doma proti Club Brugge vodil do 89. minute, praktično že slavil, toda nato v končnici prejel tri gole in tekmo izgubil.

Če je bil do 89. minute tekem, ki sta se začeli istočasno, prvak St. Gilloise, je bil od 89. pa do 94. prvi Genk, ki je pred svojimi navijači proti Antwerpnu vodil z 2:1. A v 94. minuti je za slavje gostov poskrbel nekdanji belgijski reprezentant Toby Alderweireld.

Antwerpen bo tako igral v ligi prvakov, v kvalifikacije zanjo pa bo odšel drugouvrščeni Genk.

V belgijski ligi od Slovencev igra Jan Gorenc, njegov Eupen je zasedel 15. mesto med 18 ekipami.