Oblačno Humidity: 92%
14°C

Elsnerjev Le Havre po preobratu do točk v Toulousu

Slovenski nogometni strokovnjak Luka Elsner je s svojim Le Havrom prišel do tretje zmage v elitni francoski ligi. V 11. krogu je na gostovanju proti Toulousu zmagal po preobratu v zaključku tekme. Še v 82. minuti je zaostajal z 0:1, nato pa mu je z dvema goloma zmago zagotovil Mohamed Bayo, drugega je dosegel v peti minuti sodniškega dodatka.

Z zmago so Elsnerjevi varovanci napredovali kar za sedem mest, s 14. so se prebili na sedmo mesto. Imajo 14 točk.

Domač poraz je v dvoboju ekip, ki sta blizu vrha prvenstvene razpredelnice, zabeležil tudi Nantes, z 1:0 ga je ugnal Reims. Strasbourg in Clermont sta se v obračunu začelja razšla brez golov, brez zmagovalca pa se je končala tudi tekma med Lyonom in Metzom, izid je bil 1:1. Lyon tako ostaja na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Zvečer se bo Nice poskušala spet prehiteti PSG in se vrniti na čelo razpredelnice, gostila bo Rennes, še prej se bosta pomerila Monaco in Rennes.