7°C / 16°C
5°C / 15°C
5°C / 19°C

Empoli klonil proti vodilnemu Napoliju, Udineseju točko prinesel Lovrić

V italijanski ligi nogometaši danes in v sredo igrajo tekme 14. kroga. Danes je v obračunu vodilnega Napolija in Empolija prvi slavil z 2:0, Udinese pa je gostoval pri Spezii in dobil točko za 1:1, za Videmčane je zadel Sandi Lovrić.

Slovenski reprezentant Petar Stojanović je danes za Empoli odigral celo tekmo, medtem ko Lovra Štubljarja zaradi poškodbe še vedno ni bilo v postavi Empolija. Napoli je na koncu prišel do pričakovane zmage, a se je moral zanjo kar potruditi, zadetka sta v drugem delu dosegla Hirving Lozano z bele točke in Piotr Zielinski.

V drugem današnjem obračunu s slovenskim pridihom sta tako Jaka Bijol kot Sandi Lovrić začela v prvi postavi ekipe iz Vidma, ki je na koncu dobila točko za 1:1. Ob koncu prvega dela je Lovrić poskrbel za izenačenje, potem ko je pred tem za domače zadel Arkadiusz Reca; v 43. minuti je slovenski reprezentant izkoristil lepo podajo Isaaca Successa in premagal vratarja Jeroena Zoeta. V nadaljevanju golov ni bilo, Lovrić pa je igro zapustil v 60. minuti, Udinese je tako niz tekem brez zmage podaljšal na šest.

V zadnji današnji tekmi bo drugi Milan zvečer igral s Cremonesejem.

Četrta Atalanta bo v sredo igrala z Leccejem, šesta Roma bo gostovala pri Sassuolu. V četrtek pa bosta na sceni tudi Juventus, ki bo gostoval v Veroni, ter tretji Lazio. Rimski klub bo gostil Monzo.