Oblačno Humidity: 62%
21°C
13°C / 14°C

Fiorentina in Aston Villa prva polfinalista konferenčne lige

V nogometni evropski konferenčni ligi sta znana prva polfinalista. Na povratnih četrtfinalnih tekmah sta si polfinale po podaljšku in enajstmetrovkah priborila Fiorentina in Aston Villa. V večernih dvobojih igra tudi Fenerbahče slovenskega reprezentanta Mihe Zajca proti Olympiakosu, zadnji par je Paok - Club Brugge.

Na prvi tekmi med Fiorenino in Viktorio iz Plzna zadetkov ni bilo, prav tako pa ne v rednem delu na povratni v Italiji. Gostje so od 66. minute igrali le z desetimi po rdečem kartonu Caduja. Fiorentina je nato v podaljšku le strla češko ekipo, zadela sta Nicolas Gonzalez (92.) in Cristiano Biraghi (108.).

V Lillu je Aston Villa branila prednost 2:1 s prve tekme. Domača zasedba je povedla z golom Yusufa Yazicija v 15. minuti, po golu Benjamina Andreja v 68. so bili Francozi zelo blizu napredovanju. A je Villi z golom Mattyja Casha v 87. minuti, pri katerem je domači vratar Lucas Chevallier po trku s soigralcem izpustil žogo, le uspelo izsiliti podaljšek.

Ta golov ni prinesel, odločile so enajstmetrovke, pri katerih so domači zapravili dve, gostje pa eno. Odločilno je v peti seriji vratar Ville Emiliano Martinez ubranil strelcu drugega gola Andreju.

V večernih tekmah - Zajc je tekmo začel na klopi - Fenerbahče lovi zaostanek 2:3 proti Olympiakosu, Paok pa 0:1 proti Bruggu.