12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Gola Džeka pomagala Interju do zmage v Bergamu

Nogometaši milanskega Interja so v 15. krogu italijanske lige v Bergamu premagali Atalanto s 3:2 in zdaj tudi oni, tako kot Lazio in Milan ob tekmi manj, za prvim Napolijem zaostajajo za enajst točk.

V Bergamu, kjer izkušeni slovenski vratar Samir Handanović spet ni dobil priložnosti za igro v Interjevem dresu, so povedli domači, potem ko je Ademola Lookman v 25. minuti unovčil najstrožjo kazen.

Sledil je preobrat, glavno vlogo pri tem je imel Edin Džeko, ki je zadel v 36. in 56. minuti, za nameček pa je v 61. minuti Jose Luis Palomino zatresel lastno mrežo za 3:1. Palomino pa je v 77. minuti zadel tudi "pravo" mrežo za končnih 2:3.

Danes bodo še tekme Roma - Torino, Monza - Salernitana, Verona - Spezia, Milan - Fiorentina in Juventus - Lazio.

V petek je Empoli brez pomoči Petra Stojanovića in poškodovanega Lovra Štubljarja premagal Cremonese z 2:0, v soboto je vodilni Napoli s 3:2 odpravil Udinese, pri katerem sta Sandi Lovrić in Jaka Bijol igrala celo tekmo, Sampdoria je izgubila proti Lecceju z 0:2, Bologna pa je odpravila Sassuolo s 3:0.