10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Gola Džeka pomagala Interju do zmage v Bergamu, Milano slavil na San Siru

Nogometaši milanskega Interja so v 15. krogu italijanske lige v Bergamu premagali Atalanto s 3:2 in so peti na lestvici.

Branilec naslova Milan je na San Siru porazil Fiorentino z 2:1 in na drugem mestu za prvim Napolijem zaostaja za osem točk.

Milan je povedel v drugi minuti, uspešen je bil Portugalec Rafael Leao, izenačil je Antonin Barak v 28. minuti. Srbski branilec Nikola Milenković je zmago prvakom zagotovil z avtogolom v sodnikovem dodatku.

V zadnji tekmi kroga je Juventus ugnal Lazio s 3:0 in je zdaj tretji na razpredelnici. V 43. minuti je domače v vodstvo popeljal Moise Kean, isti igralec je nato v 54. povišal vodstvo. Poljak Arkadiusz Milik je v zadnji minuti rednega dela postavil še končni izid za trenutno tretje mesto svoje ekipe. Lazio je četrti v prvenstvu in je ostal pri 30 točkah, kolikor jih ima tudi Inter na petem mestu.

V Bergamu, kjer izkušeni slovenski vratar Samir Handanović spet ni dobil priložnosti za igro v Interjevem dresu, so povedli domači, potem ko je Ademola Lookman v 25. minuti unovčil najstrožjo kazen.

Sledil je preobrat, glavno vlogo pri tem je imel Edin Džeko, ki je zadel v 36. in 56. minuti, za nameček pa je v 61. minuti Jose Luis Palomino zatresel lastno mrežo za 3:1. Palomino pa je v 77. minuti zadel tudi "pravo" mrežo za končnih 2:3.

Roma in Torino sta se razšla z 1:1, Monza je Salernitano ugnala s 3:0, Verona pa je doma izgubila z 1:2 proti Spezii. Vratar slednje, Bartlomiej Dragowski, je zaradi poškodbe gležnja v 38. minuti, zadel ga je napadalec gostiteljev Kevin Lasagno, ostal brez nastopa na bližnjem svetovnem prvenstrvu za poljsko reprezentanco, kjer je sicer tretji vratar.

V petek je Empoli brez pomoči Petra Stojanovića in poškodovanega Lovra Štubljarja premagal Cremonese z 2:0, v soboto je vodilni Napoli s 3:2 odpravil Udinese, pri katerem sta Sandi Lovrić in Jaka Bijol igrala celo tekmo. Sampdoria je izgubila proti Lecceju z 0:2, Bologna pa je odpravila Sassuolo s 3:0.