Nekaj oblačnosti Humidity: 90%
14°C

Hajduk in Dinamo jesenski del prvenstva zaključila z remijem, Rijeka zanesljivo do treh točk

Za nami je tudi 19. kolo elitnega hrvaškega nogometa. Varaždinu je uspelo prekiniti niz osmih tekem brez zmage, na večnem derbiju pa sta Hajduk in Dinamo pokazala zelo borbeno igro, ki pa ni postregla z zadetki.

Zadnjo jesensko kolo sta odprla Gorica in Varaždin, ki pred tokratnim srečanjem ni zmagal kar na osmih zaporednih tekmah. Zadnjo zmago je zabeležil prav proti Gorici, katero je z 1:0 premagal konec septembra. Prvi zadetek na tekmi je v 59. minuti dosegel Šego, Drožđek pa je dobrih 10 minut kasneje z enajstmetrovko vodstvo podvojil. Razigrani Drožđek je minuto po golu iz enajstmetrovke vpisal tudi asistenco za gol Brodića, poraz Gorice pa je nekaj minut pred koncem ublažil nekdanji slovenski reprezentant Tim Matavž. Gorica je sedaj na petem mestu z 27 točkami, Varaždin pa je sedmi in ima 6 točk manj od Gorice.

Lokomotiva Zagreb je gostila Istro 1961. Domačini so na prvi zadetek čakali do 43. minute, ko je Tuci z lepo podajo zaposlil Goričana, ta pa iz neposredne bližine ni imel težkega dela in z golom povedel svojo ekipo v vodstvo. V 61. minuti pa je sledilo povišanje vodstva, Milićević je z odlično podajo za hrbtom branilcev Istre zaposlil Žilinskega, ta pa je z natančnim strelom premagal vratarja Majkića. Za končnih 3:0 v korist Lokomotive pa je v sodnikovem dodatku še zadel Mudražija. Lokomotiva je sedaj na šestem mestu z 21 točkami, Istra pa na 9. mestu ne zaostaja veliko za današnjimi nasprotniki, saj ima le 3 točke manj.

Rijeka je na Rujevici gostila zadnjeuvrščeni Rudeš. Franjo Ivanović je z goloma v 14. in 63. minuti svoji ekipi prinesel vodstvo s 2:0, za končnih 3:0 pa je poskrbel Marko Pjaca. Fruk je lepo podal do Pjace, ta si je ustavil žogo in s natančnim strelom v dolgi kot premagal vratarja Rudeša. Rijeka je sedaj s 35 točkami na drugem mestu lestvice, za vodilnim Hajdukom s tekmo manj zaostaja 6 točk, Rudeš pa je prvi del sezone končal brez zmage, in le s štirimi osvojenimi točkami.

Na predzadnji tekmi zadnjega jesenskega kola sta se pomerila Osijek in Slaven Belupo. Najbolj razigran dvojec na začetku tekme sta bila Kristijan Lovrić in Ramon Mierez, saj sta do 32. minute Osijeku priigrala dva zadetka, Lovrić z dvema goloma, Mierez pa z dvema asistencama. Omerović je nato v 49. minuti z močnim strelom dosegel še tretji gol Osijeka, a so nogometaši Slaven Belupa hitro odgovorili z golom za znižanje vodstva. Za končnih 4:1 pa je z mojstrovino poskrbel Mierez, po lepi finti si je dal žogo na desno nogo, in nato z odmerjenim strelom premagal vratarja Slaven Belupa. Slaven Belupo je po porazu padel na 8. mesto in ima 20 točk, Osijek na 4. mestu pa ima 27 točk.

Najbolj pričakovana tekma kola pa je nedvomno bila odigrana na Maksimiru, ko je Dinamo gostil Hajduk. Tekma je ponudila veliko borbe, a malo resnih priložnosti za zadetke. Gledalci so zraven velike želje in borbenosti videli tudi zadetek v mreži Hajduka, a je po ogledu VAR-a sodnik ta gol razveljavil. Tekma se je končala z rezultatom 0:0 in delitvijo točk. Hajduk tako na zimski odmor odhaja na vrhu lestvice z 41 točkami na 19 odigranih srečanjih, Dinamo pa je tretji s 34 točkami in dvema tekmama manj od Hajduka.

SuperSport HNL liga se zopet nadaljuje 23. januarja, ko bo na vrsti 20. kolo elitnega hrvaškega nogometa.