Oblačno Humidity: 59%
21°C
13°C / 14°C

Hajduk se je točkovno izenačil z Rijeko, Dinamo v sodnikovem podaljšku do točke proti Varaždinu

Štirinajsto kolo najmočnejšega hrvaškega prvenstva je prineslo nekaj zanimivih tekem. Lokomotiva in Rijeka remizirala, Gorica doma uspešnejša od Osijeka, Hajduk premagal Rudeš, Varaždin in Dinamo Zagreb do delitve točk, Slaven Belupo poražen v gosteh pri Istri 1961.

Lokomotiva in Rijeka sta odprli 14. kolo SuperSport HNL-a. Po dveh minimalnih zmagah proti Hajduku in Gorici ter remiju proti Istri 1961, je vodilna Rijeka tokrat gostovala pri Lokomotivi. Lokomotiva je v 27. minuti prišla do vodstva z 1:0, po tem ko je napako storila obramba Rijeke. Nogometaš Rijeke je hotel podati nazaj do obrambnih igralcev, v tem trenutku pa je žogo ukradel Tuci in krenil proti vratarju Rijeke. Z natančnim strelom po tleh je v svojem stotem nastopu za Lokomotivo dosegel zadetek za vodstvo svoje ekipe. Za izenačenje in končnih 1:1 je po lepi podaji Jankovića v 43. minuti s strelom z glavo poskrbel Toni Fruk. Rijeka je tako obdržala prvo mesto z 27 točkami, Lokomotiva pa sedmo, z 15 točkami.

Drugo tekmo kola sta odigrala Gorica in Osijek. Nogometaši Gorice so na domačem terenu v odlični formi, po zmagi nad Hajdukom in Dinamom so tokrat pričakali Osijek. Prvi zadetek v Veliki Gorici je prišel pred koncem prvega polčasa, po dolgem metu iz avta, kjer se je dobro znašel Matavž in podaljšal do Štigleca, ta pa je zatresel mrežo za minimalno vodstvo. Soldo je v 83. minuti uspel vodstvo Gorice povišati na 2:0, takoj po tem ko je vstopil v igro, je v hitrem protinapadu uspel premagati vratarja Osijeka. Za končnih 3:0 v prid Gorice se je pred golom odlično znašel Pršir in z strelom iz bližine dosegel zadetek. Gorica je tako na lestvici prehitela Osijek in se povzpela na četrto mesto, Osijek je padel na peto mesto.

Sledil je obračun Hajduk - Rudeš. Rudeš težko nabira točke, v prejšnjih dveh krogih je prišel do dveh neodločenih rezultatov, brez doseženih zadetkov, nogometaši Hajduka pa so v prejšnjem krogu z minimalnih 0:1 premagali Slaven Koprivnico. Hajduk je tekmo začel brez Livaje in Krovinovića, ki sta manjkala zaradi kartonov. Mož odločitve je v 47. minuti bil Aleksandar Trajkovski, ki je zadel svoj prvi zadetek za Hajduk. Leon Dajaku je iz leve strani podal pred gol Rudeša, tam pa je na pravem mestu bil Trajkovski, ki je žogo pospravil v mrežo. Hajduk se je točkovno izenačil z vodilno Rijeko, Rudeš na drugi strani pa je s tremi točkami na zadnjem mestu.

Na prvi nedeljski tekmi je Varaždin gostil Dinamo. Varaždin se lahko pohvali z dobro obrambo, saj pred tekmo z Dinamom kar na dveh obračunih ni prejel zadetka. V prvem polčasu so nevarnejši bili nogometaši iz Zagreba, zadeli so dve vratnice in nekajkrat preizkusili vratarja Varaždina, Oliverja Zelenika. A je bil Varaždin tisti, ki je prvi povedel. V 54. minuti je po predložku iz desne strani avtogol dosegel Stefan Ristovski. V izdihljajih tekme pa je za izenačenje in končnih 1:1 zadel rezervist Emreli, po tem ko mu je z desne strani lepo podal Takuro Kaneko. Dinamo je tako z tekmo manj na tretjem mestu z 23 točkami, Varaždin pa je ostal na šestem mestu, in ima 17 točk.

Zadnji obračun štirinajstega kola je bil odigran med Istro 1961 in Slaven Belupom. Že v 8. minuti obračuna je gol za Istro dosegel Frano Mlinar, po asistenci Eliasa Fileta. Istra si je pred koncem polčasa otežila delo, saj je bil izključen centralni branilec Ante Majstorović. Slaven Belupo je v nadaljevanju iskal izenačenje, a se nogometaši Istre niso dali. V sami končnici tekme pa so po nevarnem protinapadu vodstvo povišali nogometaši Istre, za končnih 2:0 je poskrbel Ante Erceg. Slaven Belupo je tako na osmem mestu z 13 točkami, Istra pa na devetem, z 11 točkami.