Oblačno Humidity: 59%
21°C
13°C / 14°C

Hat-trick Fodna za zmago Manchester Cityja

Nogometaši Manchester Cityja so zaključili 23. krog angleškega prvenstva z zmago proti Brentfordu 3:1, kar pomeni, da so ob tekmi manj zmanjšali zaostanek za vodilnim Liverpoolom na vsega dve točki.

Zasedba Pepa Guardiole ima tako kot Arsenal, s katerim si deli drugo pozicijo po zmagi slednjega v derbiju kroga proti Liverpoolu (3:1), 49 točk. S tremi manj sledi Aston Villa, Tottenham pa je pri 44.

Manchester City je po dolgem času nastopil v polni zasedbi. Tekmo sta začela tako Erling Haaland kot Kevin De Bruyne, vseeno pa so se prvi zadetka veselili domači.

Brentford, ki je v prejšnji sezoni dobil oba dvoboja s Cityjem, je povedel z zadetkom francoskega napadalca Neala Maupayja (21.), ki je izkoristil neodločnost obrambe gostov in iz oči v oči matiral Edersona.

Domači vratar Mark Flekken je ubranil prvih devet strelov na vrata, klonil je šele v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, ko je napako njegove obrambe kaznoval Phil Foden.

Isti igralec je do 70. minute dosegel še dva zadetka. V 53. minuti je bil natančen z glavo, v 70. pa je zadel po podaji Haalanda.

S štirimi zadetki v zadnji tekmi kroga je padel tudi nov rekord Premier League po doseženih zadetkih v enem krogu (45), odkar v ligi sodeluje dvajset moštev.