12°C / 16°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Inter do nove zmage, Udinese do novega remija

Nogometaši Udineseja so v 16. krogu italijanske lige igrali 2:2 s Sassuolom. To je že deseti neodločen izid Videmčanov v sezoni. Inter je v Rimu proti Laziu z zmago z 2:0 utrdil prvo mesto na lestvici.

Udinese, pri katerem je Sandi Lovrić igral celo tekmo, Jake Bijola ni bilo zaradi poškodbe, Davida Pejičića pa ni bilo v kadru, je bil na dobri poti, da vpiše drugo zmago v sezoni. Lorenzo Lucca je v 36. minuti zadel za 1:0, Roberto Pereyra, podajalec prvi prvem golu, pa je v 55. podvojil prednost domače zasedbe.

Toda v 59. minuti je ta ostala brez izključenega Martina Payera, kar so znali igralci Sassuola unovčiti. Natančneje Domenico Berardi, ki je tako v 75. kot 88. minuti natančno meril z bele pike.

Vodilni Inter je v Rimu proti Laziu povedel v 40. minuti, gol je dosegel najboljši strelec lige Lautaro Martinez, ki je pri 15 zadetkih v sezoni. Marcus Thuram je v 66. minuti prispeval še en gol za Inter.

Fiorentina pa je premagala Verono z 1:0, potem ko je pri domačih v 78. minuti zadel Lucas Beltran, Milan Đurić pa je pri gostih že v tretji minuti zapravil enajstmetrovko.

Pred tem je Milan s 3:0 odpravil Monzo, enega od zadetkov pa je dosegel 18-letni srbski debitant Jan-Carlo Šimić, preostala pa Tijjani Reijnders in Noah Okafor.

Bologna nadaljuje dobre predstave, tokrat je z 2:0 premagala Romo in prišla na četrto mesto lestvice. Nikola Moro je zadel za Bologno v prvem polčasu, v drugem pa je Rasmus Kristensen dosegel avtogol.

V soboto so nogometaši Napolija, ki v italijanski ligi branijo naslov prvaka, premagali Cagliari z 2:1. Lecce je pred tem z enakim izidom ugnal Frosinone, Torino pa zatem z 1:0 Empoli brez Lovra Štubljarja.

V ponedeljek bo še obračun Atalanta - Salernitana.

Na lestvici z 41 točkami vodi Inter, ki ima štiri točke prednosti pred Juventusom, ta je v petek igral 1:1 pri Genoi, Milan je tretji z 32 točkami, sledi Bologna z 28, branilec naslova Napoli jih ima 27, toliko kot Fiorentina. Udinese je s 13 točkami 17.