10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Inter in Milan uspešna pred obračunom v ligi prvakov

Mestna tekmeca Inter in Milan, ki se bosta v sredo pomerila na prvi polfinalni tekmi lige prvakov, sta v 34. krogu italijanskega nogometnega prvenstva zabeležila zmagi proti zahtevnima tekmecema. Inter je v gosteh premagal Romo z 2:0, Milan pa je bil doma od Lazia prav tako boljši z 2:0.

Rdeče-črni so že v prvem polčasu postavili temelje za zmago, potem ko sta zadela Ismael Bennacer (17.) in Theo Hernandez (29.).

Inter, za katerega Samir Handanović ni branil, pa je v Rimu povedel v 33. minuti, ko je zadel Federico Dimarco. Zmago črno-modrih pa je v čvrstem obračunu tekmecev v lovu na mesta, ki prinašajo ligo prvakov v prihodnji sezoni, potrdil Romelu Lukaku v 74. minuti.

Na lestvici to pomeni, da so za v četrtek okronanim prvakom Napolijem od drugega do sedmega mesta zdaj razporejeni Lazio (64 točk), Inter (63), Juventus (63, tekma manj), Milan (61), Atalanta (58, tekma manj) in Roma (58). V ligi prvakov bo prihodnje leto poleg Napolija prostora za najmanj še tri ekipe.

Nocoj bosta igrala še Cremonese in Spezia. Dres slednje nosi Tio Cipot.

Nedeljski spored bosta odprla Atalanta in Juventus, nato pa sledijo še tekme Torino - Monza, Napoli - Fiorentina ter Lecce - Verona.

Ostali slovenski nogometaši bodo dejavni v ponedeljek. Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja bo gostil Salernitano Domna Črnigoja, Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića pa bo igral proti Sampdorii Martina Turka.

v ponedeljek bo še ena tekma, in sicer Sassuolo - Bologna.