5°C / 13°C
5°C / 17°C
7°C / 14°C

Inter od 0:2 do pomembne zmage

Nogometaši milanskega Interja so se z zmago na uvodni tekmi 36. kroga italijanske lige znova vsaj začasno prebili na sam vrh lestvice. Tokrat so s 4:2 premagali Empoli.

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, in Empoli, pri katerem Petar Stojanović ni igral zaradi izključitve na prejšnji tekmi, Leo Štulac pa je igral do 69. minute, sta v prvem polčasu dosegla vsak po dva gola.

Andrea Pinamonti v peti in Kristjan Asllani v 28. minuti sta gostom priigrala vodstvo z 2:0, toda Milančani so še pred koncem prvega dela izid poravnali po avtogolu Simoneja Romagnolija v 40. in zadetku Lautara Martineza v 45. minuti. Argentinski napadalec je domači zasedbi priigral vodstvo v 64. minuti, končni izid pa je v sodniškem dodatku postavil Alexis Sanchez.

Inter ima zdaj 78 točk, točko manj in tekmo manj pa ima do tega kroga vodilni Milan.

Danes ob 21.00 bo še obračun Genoe, ki mrzlično išče obstanek, in Juventusa, ki si je že zagotovil igranje v ligi prvakov v prihodnji sezoni.

V soboto bosta najprej igrala Torino in tretjeuvrščeni Napoli, potem pa še Sassuolo in Udinese ter Lazio in Sampdoria. V nedeljo bo Spezia gostila Atalanto Josipa Iličića, Venezia Domna Črnigoja Bologno, Salernitana Vida Belca Cagliari, Verona pa Milan. Krog bosta v ponedeljek končali Fiorentina in Roma.