12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Inter s porazom iz Bologne

Nogometaši milanskega Interja so v 24. krogu italijanske lige v Bologni izgubili z 0:1 ter tako na drugem mestu za vodilnim Napolijem zaostajajo 18 točk.

Udinese je s Spezio igral 2:2, Sandi Lovrić je prispeval eno podajo za Videmčane.

Bologna, ki nadaljuje odličen niz, saj je na zadnjih šestih tekmah zbrala 13 točk, toliko jih je v tem obdobju vpisal zgolj vodilni Napoli, je prekinila niz Interjeve neporaženosti na zadnjih šestih tekmah v vseh tekmovanjih. Krivec za to je Ricardo Orsolini, ki je dosegel edini zadetek v 76. minuti. Samir Handanović za Inter ni branil.

Salernitana Domna Črnigoja, slovenski vezist je igral do 65. minute in dobil rumeni karton, je dosegla pomembno zmago za izognitev mestom, ki vodijo v nižjo ligo. S 3:0 je odpravila Monzo, pri čemer so v drugem polčasu zadeli Lassana Coulibaly, Grigoris Kastanos in Antonio Candreva. Za nameček so gosti v 87. minuti ostali še brez izključenega Giulija Donatija.

Udinese je tokrat gostil Spezio, tekma pa se je končala z 2:2. Pri Videmčanih zaradi kartonov v kadru ni bilo Jake Bijola, zato pa je do 83. minute igral Sandi Lovrić, ki je tudi podal za drugi gol videmske zasedbe. Tega je v 55. minuti dosegel Roberto Pereyra.

Pred tem je za Udinese v 22. minuti zadel Beto, medtem ko so gosti povedli v šesti minuti, strelec je bil M'Bala Nzola. Ta je v 72. minuti tudi postavil končni izid. Tio Cipot pri Spezii ni dobil priložnosti za igro.

Milan je v večerni tekmi z 2:0 premagal Atalanto in se prebil na tretje mesto, kjer ima enako število točk kot drugouvrščeni Inter. Ob zmagi, ki sta jo rdeče-črnim zagotovila avtogol Juana Mussa v 25. minuti in zadetek Juniorja Messiasa v 86. minuti, so se navijači Milana razveselili še vrnitve dveh nogometašev. Po devetih mesecih je spet zaigral Zlatan Ibrahinmović, po septembru pa je med vratnici spet stopil Mike Maignan.

V soboto so nogometaši Napolija so v gosteh premagali Empoli z 2:0 in so še naprej trdno v vodstvu na lestvici. Znova se je med strelce vpisal z 19 goli najboljši strelec lige Victor Osimhen. Petar Stojanović je za Empoli igral od 68. minute. Na drugi sobotni tekmi je Lecce doma z 0:1 izgubil proti Sassuolu.

V ponedeljek bo Verona igrala proti Fiorentini, Lazio pa proti Sampdorii Martina Turka. Vodstvo slednje, ki se bori za obstanek, je v soboto prejelo resno grožnjo. Neznanci so namreč na sedež kluba dostavili odsekano svinjsko glavo, na škatli pa so zapisali "naslednje glave bodo vaše".

Takšne grožnje v italijanskem nogometu niso novost, saj so leta 2006 športnemu direktorju Palerma poslali kozjo glavo, leta 1999 pa je predsednik Reggine dobil okrvavljeno glavo bika.

V torek bosta krog zaprla obračuna Cremonese - Roma in Juventus - Torino.

Napoli ima po 24 tekmah že 65 točk, sledita Inter in Milan s po 47, nato pa s tekmo manj Roma (44 točk) in Lazio (42).