10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Inter zanesljiv, Črnigojev gol ni pomagal Venezii

Nogometaši milanskega Interja so v 34. krogu italijanskega prvenstva gostili Romo in jo premagali s 3:1. S tem so se začasno prebili na vrh lestvice, kjer imajo točko več od Milana, ki ga tekma tega kroga čaka v nedeljo. Inter ima sicer še tekmo v dobrem.

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, je Romo odpravil z goli Denzela Dumfriesa v 30., Marcela Brozovića v 40. in Lautara Martineza v 52. minuti, Dve podaji je prispeval Hakan Calhanoglu. Pri Rimljanih se je med strelce vpisal Henrih Mhitarjan v 85. minuti.

Venezia Domna Črnigoja, slednji je igral od 62. minute, je gostila Atalanto, pri kateri v kadru še vedno ni bilo Josipa Iličića. Zasedba iz Bergama pa je vseeno zmagala s 3:1, potem ko so do 63. minute zadeli Mario Pašalić, Duvan Zapata in Luis Muriel.

Zapata je sicer ob Ciru Immobileju edini, ki mu je v zadnjih šestih sezonah italijanske lige uspelo v vsaki doseči vsaj deset golov. Je pa svoj pečat pustil tudi Črnigoj, ki je bil edini strelec pri Benečanih, ko je zadel v 80. minuti. To je bil njegov tretji gol sezone.

Na prvi današnji tekmi je Torino premagal Spezio z 2:1, za domače je dvakrat zadel srbski vezist Saša Lukić.

Ob 20.45 bo še tekma Verone in Sampdorie.

V nedeljo bo Salernitana Vida Belca gostila Fiorentino, Bologna bo igrala proti Udineseju, Empoli Lea Štulca in Petra Stojanovića proti tretjeuvrščenemu Napoliju, Genoa proti Cagliariju, Lazio pa proti do tega kroga vodilnemu Milanu.

Krog bosta v ponedeljek končala Sassuolo in Juventus.

Na vrhu lestvice ima Inter 72 točk s 33 tekem, Milan je pri 71 s prav toliko obračunov, tretji pa je Napoli s 67 točkami. Roma je vsaj začasno peta z 58 točkami, vmes pa je še Juventus s 63 točkami.