6°C / 16°C

Juventusu mestni derbi, Cremonese do prve zmage

Mestni derbi med Juventusom in Torinom je zaprl 24. krog italijanske lige.

Zmagal je prvi s 4:2. Pred tem je Roma v gosteh pri Cremoneseju izgubila z 1:2.

Juventus se je veselil ne le zmage proti Torinu, temveč tudi vrnitve francoskega vezista Paula Pogbaja na igrišče po 315 dneh. Potem ko sta v prvem polčasu obe ekipi zadeli po dvakrat, Torino je dvakrat vodil, pa je stara dama v drugem delu prišla do zmage po zaslugi zadetkov Bremerja in Adriena Rabiota v 71. in 81. minuti.

Do sploh prve zmage v sezoni je prišel Cremonese, ki je presenetil petouvrščeno ekipo lige. Frank Tsadjout v 17. in Daniel Ciofani z bele pike v 83. minuti sta bila strelca za Cremonese, medtem ko je za Romo v 71. minuti zadel Leonardo Spinazzola.

Že v soboto je Empoli s Petrom Stojanovićem izgubil proti vodilnemu Napoliju z 0:2, Lecce pa proti Sassuolu z 0:1. V soboto je Bologna premagala Inter Milano z 1:0, za slednjega Samir Handanović ni branil, Salernitana Domna Črnigoja je s 3:0 odpravila Monzo, Udinese brez kaznovanega Jake Bijola in s Sandijem Lovrićem, ki je podal za drugi gol, in Spezia, za katero ni igral Tio Cipot, sta se razšla z 2:2, Milan pa je bil z 2:0 boljši od Atalante.

V ponedeljek je Verona doma izgubila proti Fiorentini z 0:3, Lazio pa je z 1:0 premagal Sampdorio, pri kateri Martin Turk ni branil.

Na lestvici ima Napoli 65 točk, Inter in Milan jih imata po 47, Lazio 45 in Roma 44. Prvi strelec lige je Napolijev Victor Osimhen z 19 goli, prvi podajalec pa njegov soigralec Hviča Kvarachelia, ki je zbral devet asistenc.