15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Juventusu in Napoliju le po točka

Nogometaši Juventusa so v 25. krogu italijanske lige v gosteh pri Veroni igrali 2:2. Pred tem je spodrsnilo tudi branilcu naslova Napoliju, ki je doma igral 1:1 z Genoo.

Verona je v boju s favoriziranim Juventusom povedla v 11. minuti z golom Michaela Folorunshoja. Dušan Vlahović je izid poravnal v 28. minuti z bele pike. Tako je dosegel svoj 13. gol sezone in je drugi strelec lige za Lautarom Martinezom iz Interja (20).

Tijjani Noslin je v 52. minuti gostiteljem priigral novo vodstvo, a je stara dam spet hitro odgovorila. Adrien Rabiot je izenačil v 55. minuti. Verona je na tekmi imela precej več strelov v okvir vrat kot Juventus (9:4).

Napoli pa je bil proti Genoi na pragu poraza. Genovčani so vodili vse do 90. minute, ko je točko domačim priigral Cyril Ngonge. Neapeljčani so sicer imeli več kot 70 odstotkov žogo v posesti in sprožili približno petkrat več strelov.

Ob 20.45 bo še obračun Atalante in Sassuola.

V petek sta bili na sporedu dve tekmi, Torino je premagal Lecce z 2:0, vodilni Inter pa Salernitano s 4:0.

V nedeljo bo Lazio igral proti letos zelo dobri Bologni, Empoli proti Fiorentini, Udinese Jake Bijola, Sandija Lovriča in Davida Pejičića proti Cagliariju, Frosinone proti Romi, Monza pa proti Milanu.

Inter ima na lestvici 63 točk, s tekmo več sledi Juventus s 54, Milan ima 52 točk, Atalanta in Bologna pa po 42.