10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Kamplov Leipzig izločil Atalanto

Nemški Leipzig, za katerega je nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl odigral 78 minut in prejel rumeni karton, je v gosteh z 2:0 premagal italijansko Atalanto in se s skupnim izidom 3:1 prebil v polfinale evropske nogometne lige. Oba zadetka je dosegel Christopher Nkunku.

Slednji je prvič zadel v 18. minuti po sijajnem prodoru in podaji Konrada Laimerja. Leipzig je v prvem polčasu deloval bolje, si pripravil več priložnosti in zasluženo povedel. Višje prednosti pa si varovanci Domenica Tedesca niso priigrali.

V drugem polčasu je imela več od igre ekipa iz Bergama, pri kateri Josip Iličić ni bil v kadru. Atalanta je močno pritiskala, nekajkrat pa se je obramba Leipziga izkazala s požrtvovalnimi posredovanji, nevarnejši streli Jeremieja Bogaja, Hansa Hateboerja in Duvana Zapate pa niso bili dovolj natančni. V 86. minuti pa je nato Nkunku izsilil še enajstmetrovko, jo minuto kasneje tudi uspešno izvedel ter Nemcem dokončno priigral uvrstitev v polfinale.

Ob 21. uri se bodo začeli še preostali trije obračuni. Leipzig bo čakal svojega tekmeca v boju za finale. Pomerili se bodo z boljšim s tekme Rangers - Braga (prva tekma 0:1). V zgornjem delu žreba bosta še dvoboja Lyon - West Ham (1:1) in Barcelona - Eintracht Frankfurt (1:1).