10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Kamplov Leipzig zanesljivo čez Hoffenheim

Nogometaši iz Leipziga so v 29. krogu nemškega prvenstva premagali Hoffenheim s 3:0. Leipzig je vse gole dosegel v prvem polčasu, ko so zadeli Francoz Christopher Nkunku (5.), Marcel Halstenberg (20.) in Madžar Dominik Szoboszlai (44.). Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je za gostitelje igral do 80. minute.

Leipzig je po petnajsti zmagi v sezoni zadržal četrto mesto, a se je tretjeuvrščenemu Bayerju iz Leverkusna, ki je danes remiziral v Bochumu, približal na točko zaostanka.

Danes je bila še ena tekma, na njej je Eintracht iz Frankfurta moral priznati premoč petouvrščenemu Freiburgu. Za Freiburg sta zadela Italijan Vincenzo Grifo (27.) in Nils Petersen (69.), za Eintracht pa Srb Filip Kostić (54.).

Vodilni Bayern iz Münchna je v soboto na domačem igrišču premagal Augsburg z 1:0. Mož odločitve je bil znova Poljak Robert Lewandowski, ki je dosegel že svoj 32. gol v sezoni. Nemški prvak ima devet točk prednosti pred drugouvrščeno Borussio iz Dortmunda, ki je že v petek zmagala v Stuttgartu z 2:0.

Wolfsburg je visoko premagal Arminio iz Bielefelda (4:0), Borussia Mönchengladbach pa je zmagala v gosteh pri odpisanem Greuther Fürthu (2:0). Köln je v zadnjem delu srečanja prišel do preobrata proti Mainzu (3:2). V berlinskem dvoboju je Union v gosteh premagal Hertho s 4:1.