Nekaj oblačnosti Humidity: 90%
14°C

Lara Prašnikar in Mateja Zver brez možnosti za napredovanje v izločilni del lige prvakinj

Za nami je tudi 5. kolo elitne lige prvakinj, na delu pa so bile ekipe iz skupine A in skupine B. V skupini A je Benfica gostovala pri Rosengardu, Barcelona pa je doma pričakala Eintracht Frankfurt, kjer je nastopila tudi Lara Prašnikar. Skupina B pa je ponudila srečanja med Slavio Praho in Brannom, ter med St. Poltenom in Lyonom. Mateja Zver je začela v začetni postavi St. Poltena.

Rosengard - Benfica 2:2
Pri Benfici so vedeli, da bodo v primeru zmage napredovali iz skupinskega dela. A je očitno tudi remi bil dovolj, saj je na drugi tekmi skupine A Barcelona premagala Eintracht, ki je še bil v borbi za napredovanje. Rosengard je prvi polčas odigral odlično, že v 13. minuti je Olivia Schough z lepim strelom od daleč svojo ekipo popeljala v vodstvo. Benfica je prišla do izenačenja v drugem polčasu, ko je Jessica Silva po strelu svoje soigralke žogo pospravila v mrežo. Benfica je pet minut kasneje prišla tudi do vodstva, Marie Alidou je ukradla žogo obrambi Rosengarda in je po preigravanju vratarke zadela za 1:2. Za končnih 2:2 in za prve točke Rosengarda v skupinskem delu tekmovanja pa je z natančnim strelom v 82. minuti poskrbela Mai Kadowaki.

Barcelona - Frankfurt 2:0
Barcelona je že pred obračunom z Frankfurtom bila zmagovalka skupine A, na drugi strani pa so Nemke rabile zmago, da se izognejo izpadu iz skupinskega dela. Katalonke so v 18.minuti imele odlično priložnost za vodstvo, a se je vratarka Eintrachta izkazala z odlično obrambo. Minuto kasneje pa je za Barcelono zadela Patri Guijarro, ko je z natančnim strelom svoji ekipi priigrala vodstvo. Nogometašice Frankfurta so bile nevarne po strelih Lare Prašnikar in Laure Freigang, a je Graham Hansen bila tista, ki je dosegla zadnji zadetek. Z močnim strelom je postavila končni rezultat 2:0. Lara Prašnikar je odigrala 90 minut in prikazala solidno predstavo proti močni Barceloni.

Slavia Praha - Brann 0:1
Brann je edina ekipa v skupini B, ki se še nikoli ni uvrstila v izločilni del lige prvakov. V tem primeru so se nogometašice Branna za uvrstitev v četrtfinale morale izogniti porazu.
Gostiteljice so že na samem začetku srečanja imele odlično priložnost za zadetek, a je Rakel Engesvik iz neposredne bližine žogo poslala mimo vratnice. Brann je dominiral skozi celotno srečanje in dobro igro kronal z zadetkom v 65. minuti, ko je Signe Gaupset preigravala na levi strani kazenskega prostora in hotela žogo poslati pred gol vratarke Olivie Lukašove, ta pa jo ni mogla izbiti, in na koncu je žoga pristala v mreži, vratarka Slavie pa je dosegla avtogol.

St. Polten - Lyon 0:7
Nedvomni favorit Lyon je srečanje začel z napadalnim nogometom. Ada Hegerberg je bila tista, ki je prva načela mrežo Avstrijk v 21. minuti, Sara Dabritz pa je že minuto kasneje vodstvo podvojila. Dabritz je nato asistirala Hegerbergovi za novi zadetek, katerega je dosegla iz neposredne bližine. S tem zadetkom je Hegerberg postala prva igralka, ki je dosegla 60 golov za en klub v ženski ligi prvakinj.
Po odmoru so nogometašice Lyona dosegle še 4 zadetke. Vanessa Gilles je po predložku iz kota zadela z glavo, Dzsenifer Marozzsan je iz 16-ih metrov zadela z polvolejem, Kadidiatou Diani je z glavo zadela za šesti gol Lyona, Sara Dabritz pa je zadela svoj drugi gol na srečanju in postavila končnih 0:7 v korist Lyona. Mateja Zver je za St. Polten odigrala 71. minut.

Slovenske nogometašice Lara Prašnikar in Mateja Zver so tako ostale brez možnosti za napredovanje v izločilni boj ženske lige prvakinj.