14°C
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Le dva Slovenca do skupinskega dela konferenčne lige

Kvalifikacij za nogometno konferenčno ligo je po povratnih tekmah 4. kroga konec, tako da so znani vsi udeleženci skupinskega dela. Slovenijo bosta v tem zastopala le Žan Medved in Žiga Lipušček.

Medved je s Slovanom Bratislavo po enajstmetrovkah izločil Zrinjski, slovenski napadalec je igral od 112. minute naprej in uspešno izvedel eno od enajstmetrovk Slovakov.

Po strelih z bele pike pa je proti Linfieldu napredoval tudi latvijski RFS, pri katerem je Lipušček odigral celo tekmo.

Tekmovanje so ob Mariboru, ki je izgubil proti Cluju, končali še nekateri klubi s slovenskim pridihom. Tako je izpadel Apoel Vida Belca proti Djurgardensu (skupni izid je bil 5:3 v korist Švedov), prav tako je bil neuspešen Viborg Žana Zaletela proti West Hamu (1:6), pa tudi Viking Davida Brekala proti FCSB oziroma Steaui (3:4).

Brez Evrope je ostal tudi Jan Mlakar, ki je s splitskim Hajdukom proti Villarrealu skupno izgubil z 2:6. Mlakar je igral od 60. minute. Izpadel je tudi dunajski Rapid, ki je brez pomoči Dejana Petroviča klonil pred Vaduzom s skupnim izidom 1:2.

Žreb skupin bo v petek ob 14. uri v Istanbulu.

Preboj v skupinski del vsakemu klubu prinese 2,94 milijona evrov, zmaga v skupinskem delu pomeni 500.000 evrov, neodločen izid pa 166.000 evrov.