Oblačno Humidity: 59%
22°C
13°C / 14°C

Le Havre ostal med francosko elito, Lorient in Clermont v drugo ligo

Nogometaši Le Havra so si pod vodstvom slovenskega stratega Luke Elsnerja zagotovili obstanek v elitni francoski ligi. V zadnjem, 34. krogu so proti Marseillu sicer izgubili z 1:2, a je izgubil tudi glavni zasledovalec Metz, prvak Paris Saint-Germainu ga je ugnal z 2:0 in poslal v kvalifikacije za obstanek.

Le Havre, na koncu 15. na lestvici, je izgubil, potem ko sta za Marseille v drugem polčasu po podajah Jonathana Claussa zadela Pierre-Emerick Aubameyang in Michael Murillo. Mohamed Bayo je v 97. minuti postavil končni izid.

Lorient je s 5:0 odpravil že prej odpisani Clermont, a kot 17. v ligi z enakim številom točk kot Metz izpadel v drugo ligo. Ahmadou Bamba Dieng je prispeval dva gola.

PSG je le še potrdil naslov prvaka z zmago proti Metzu, Carlos Soler in Kang-in Lee sta zadela v uvodu tekme. Kylian Mbappe, ki zapušča Parižane, ni igral, je bil pa s 27 goli daleč najboljši strelec lige.

Ob Parižanih bosta v ligi prvakov v prihodnji sezoni igrala še Monaco in Brest. Monaco je s 4:0 odpravil Nantes, Brest pa s 3:0 v gosteh Toulouse.

Lille bo kot četrtouvrščeni igral kvalifikacije za ligo prvakov, tokrat je proti zasedbi iz Nice igral 2:2. Slednjo čaka v prihodnji sezoni igranje v evropski ligi. Tokrat ji je remi v 93. minuti prinesel Jordan Lotomba.

V evropski ligi bo igral tudi šestouvrščeni Lyon, ki je z 2:1 premagal Strasbourg. Oba gola za Lyon je prispeval Alexandre Lacazette, zmagovitega z bele pike v 96. minuti.

Dve točki za njim je zaostal Lens, ki je igral 2:2 z Montpellierom, a sedmo mesto mu prinaša kvalifikacije za konferenčno ligo.

Reims je premagal Rennes z 2:1.