13°C / 20°C
11°C / 19°C
6°C / 12°C

Leipzig le s točko iz Bremna

Nogometaši v nemški ligi so danes začeli tekme 16. kroga. Prvi je nastopil Leipzig slovenskih igralcev Kevina Kampla in Benjamina Šeška, ki pa je na gostovanju pri Werderju dobili le točko za 1:1. Z njo so igralci saške ekipe ostali na tretjem mestu lige. Vodilna Bayer Leverkusen in Bayern München bosta igrala v sredo.

Leipzig je nepričakovano dobil le točko v boju z ekipo srednjega dela lestvice, Werder pa je z veliko točko prišel na začasno 13. mesto. Rahlo premoč gostov je v Bremnu kronal Lois Openda na začetku drugega polčasa. A domači se niso predali, plod takšne igre pa je bil izenačujoči zadetek Justina Njinmaha v 75. minuti.

Minuto pozneje sta položaja na igrišču zamenjala oba Slovenca: Kampla, ki je igral do začetka, je zamenjal Nicolas Seiwald, Šeško pa je vstopil namesto Yussufa Poulsena. Leipzigu do konca ni uspelo doseči zmagovitega gola, čeprav je zlasti v končnici močno pritisnil.

Danes zvečer bodo igrali še Borussia Dortmund in Mainz ter Hoffenheim in Darmstadt.

V večernih tekmah sta presenetila kluba z dna lestvice. Mainz je v Dortmundu osvojil točko za 1:1 proti Borussii, za domače je zadel Julian Brandt, za goste pa Sepp van den Berg. Dortmund tako ni bistven zmanjšal zaostanka za vodilnimi ekipami, zdaj ima na petem mestu 27 točk.

Točko pa je dobil tudi zadnji Darmstadt, ki je proti Hoffenheimu trikrat zaostajal, nazadnje pa je bil izid 3:3, dva gola je dosegel Tim Skarke.

Krog se bo končal v sredo, ko bodo igrali tudi preostali klubi z vrha lestvice. Vodilni Bayer Leverkusen bo gostil Bochum, drugi Bayern bo gostoval pri Wolfsburgu, četrti Stuttgart pa bo doma pričakal Augsburg.

Bayer Leverkusen ima 39 točk, Bayern (s tekmo manj) 35, Leipzig pa zdaj 33.