10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Leipzig po zmagi nad Leverkusnom tretji, Bayern spet pri +9

Nogometaši v Nemčiji so danes dokončali 30. krog. V večernem derbiju sta se pomerila doslej tretji Bayer Leverkusen in Leipzig, ki pa je z zmago z 1:0 današnjega tekmeca na lestvici prehitel. V vodstvu je trdno münchenski Bayern, ki je popoldne s 3:0 premagal Arminio Bielefeld in ima zdaj spet devet točk naskoka pred Borussio Dortmund.

Leipzig, pri katerem danes ni bilo v postavi nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, je dolgo trl čvrsto domačo ekipo. Po neprepričljivem prvem polčasu so gostje v drugem stopili na plin, pritisk pa je obrodil sadove, Dominik Szoboszlai pa je dosegel edini gol na tekmi v 69. minuti.

Zdaj je na tretjem mestu Leipzig s 54 točkami, Leverkusen je ostal pri 51 in je četrti.

V vodstvu pa je še vedno Bayern, ki ima zdaj spet devet točk naskoka (72-63) pred Dortmundčani. Danes je rutinsko, čeprav ne z najboljšo predstavo, premagal ekipo z dna lestvice. Za Bayern sta zadela Jamal Musiala in Serge Gnabry, gostom je z avtogolom pomagal še Jacob Laursen.

Borussia Dortmund je bila sicer v soboto zelo učinkovita, Wolfsburg je bil enakovreden le v prvi četrtini tekme, potem pa klonil v le nekaj minutah, saj so domači med 24. in 28. minuto že dosegli tri gole; na koncu so se ustavili pri pol ducata, dva je dosegel prvi zvezdnik črno-rumenih Erling Haaland.

Peti Freiburg je v boju za ligo prvakov dobil tri pomembne točke proti Bochumu in je zdaj pri 51 točkah.

Na preostalih današnjih tekmah je Union Berlin z 2:0 premagal Eintracht Frankfurt, ki tako ni nadgradil dobre evropske predstave sredi tedna v boju z Barcelono; Hoffenheim in zadnji ter že odpisani Greuther Fürth pa sta igrala 0:0.