Oblačno Humidity: 59%
21°C
13°C / 14°C

Leverkusnu grozil prvi poraz v sezoni, a je dosegel 23. zmago

Nogometaši Leverkusna še naprej ostajajo neporaženi v nemški ligi. Vodilna ekipa bundeslige je bila danes zelo blizu prvemu porazu, a je na dvoboju s Hoffenheimom po preobratu ob koncu tekme z zadetkoma v 88. in 91. minuti še 23. zmagala. Začasno je tako prednost pred Bayernom povišala na 13 točk, Bavarci bodo zvečer v derbiju gostili Dortmund.

Leverkusen tudi po 27. krogu nemške lige še nima poraza, nekajkrat v sezoni se je že rešil, danes pa je dolgo kazalo, da bo četa Xabija Alonsa vendarle prvič klonila. Gostje so bili izrazito podrejeni, toda po edini pravi akciji v prvem delu je Maximilian Beier poskrbel za vodstvo Hoffenheima.

V nadaljevanju je bila igra povsem enosmerna, Leverkusen je valil napad za napadom, toda vratar Oliver Baumann je, tudi ob pomoči soigralcev in enkrat okvira gola, ostal nepremagan. Vse bo 88. minute, ko je za izenačenje vendarle zadel Robert Andrich. Leverkusen je nato pritisk še stopnjeval in od poraza do zmage prišel v le treh minutah, v prvi sodnikovega dodatka je zadel še Patrik Schick.

Bayer ima zdaj 73 točk, Bayern pa ostaja pri 60 pred večernim derbijem z Borussio Dortmund. Ta je začasno eno mesto izgubila, saj jo je po točkah ujel Leipzig. A saška ekipa si je privoščila spodrsljaj v boju za mesta pri vrhu, saj je igrala le 0:0 z ekipo z dna lestvice Mainzem. Leipzig je imel premoč, ki pa je ni znal izkoristiti, tako da niti Kevin Kampl, ki je začel tekmo in igral do 83. minute, kot tudi ne Benjamin Šeško (igral je od 68. minute) na koncu nista mogla biti zadovoljna.

Z 0:0 se je končala tudi tekma Eintracht Frankfurt - Union Berlin, Borussia Mönchengladbach je doma proti Freiburgu klonila z 0:3, Werder Bremen pa prav tako doma z Wolfsburgom z 0:2.

Drugi Stuttgart bo v nedeljo gostil Heidenheim, takrat bosta še tekmi Bochum - Darmstadt in Augsburg - Köln.