Oblačno Humidity: 72%
19°C
13°C / 14°C

Liverpool doma klonil pred Crystal Palaceom

Nogometaši Liverpoola so v 33. krogu angleškega prvenstva na domači zelenici klonili pred Crystal Palaceom z 0:1. S tem so Liverpoolčani zapravili priložnost za ponovni skok na vrh lestvice, ostali na tretjem mestu in za vodilnim Manchester Cityjem zaostajajo za dve točki.

Meščani, ki so v soboto s 5:1 ugnali Luton, imajo na vrhu premier league 73 točk, Liverpool jih ima 71. Toliko jih ima tudi londonski Arsenal, ki bo danes ob 17.30 igral s četrtouvrščeno Aston Villo. Ta ima 60 točk, toliko kot tudi peti Tottenham.

Slednji je v soboto s kar 0:4 izgubil pri Newcastlu. V soboto je še Brentford z 2:0 ugnal Sheffield United, preostale tri tekme pa so se končale brez zmagovalca. Tekmi Nottingham Forest - Wolverhampton in Bournemouth - Manchester United sta se končali 2:2, dvoboj med Burnleyjem in Brightonom pa 1:1.

Zmagoviti gol za Londončane na Anfieldu je v 14. minuti dosegel Eberechi Eze. Domači so se v drugem polčasu pognali po izenačujoči zadetek, a so gostje vse nalete zdržali in Liverpoolu prizadejali komaj tretji ligaški poraz v letošnji sezoni.

Na drugi današnji tekmi, ki se je začela ob 15. uri, je Fulham v gosteh z 2:0 premagal West Ham. Za gostujočo zasedbo je bil dvakrat natančen Andreas Pereira (9. in 72. minuta).

Krog se bo zaključil s ponedeljkovo tekmo med Chelseajem in Evertonom ob 21. uri.