15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Liverpool na mestnem derbiju vendarle do zmage

Liverpoolski derbi je končal 23. krog angleškega prvenstva. Rdeči Liverpool je gostil modri Everton ter zmagal z 2:0.

Liverpool je po štirih tekmah vendarle vpisal novo zmago. To sta jim po protinapadih prinesla Mohamed Salah, ki je v 36. minuti izkoristil podajo Darwina Nuneza, in Cody Gakpo, ki je v 49. minuti dosegel svoj prvenec v zasedbi Jürgena Kloppa.

Na vrhu lestvice ostaja Arsenal, ki je v soboto igral 1:1 z Brentfordom, ima pa tri točke več od Manchester Cityja, ki je v nedeljo s 3:1 odpravil Aston Villo.

Na tretjem mestu je Manchester United, ki zaostaja pet točk, je pa rdeči klub iz Manchestra prav tako v nedeljo v gosteh premagal Leeds z 2:0.

Na preostalih tekmah v tem krogu je West Ham remiziral 1:1 s Chelseajem, ki kljub okrepitvam še ne obira želenih sadov, enak izid je bil tudi na tekmah Crystal Palace - Brighton in Bournemouth - Newcastle.

Fulham je z 2:0 premagal Nottingham Forest, Southampton je z 1:2 izgubil proti Wolverhamptonu, Leicester pa je s 4:1 odčital lekcijo Tottenhamu.