5°C / 15°C
5°C / 17°C
11°C / 12°C

Liverpool odločitev o naslovu prestavil na nedeljo

Nogometaši Liverpoola so na zadnji tekmi predzadnjega kroga angleškega prvenstva v gosteh z 2:1 premagali Southampton in odločitev o naslovu prvaka prestavili na nedeljo.

V primeru današnjega poraza rdečih bi namreč Manchester City krog pred koncem že slavil naslov, a je Liverpool to odločitev prestavil. City ima na vrhu 90 točk, Liverpool ima eno manj in slabšo gol razliko, ki odloča v primeru enakega števila točk.

Varovanci Jürgena Kloppa so se danes znašli v zaostanku, ko je v 13. minuti za vodstvo Southamptona zadel Nathan Redmond. Še pred polčasom je izenačil Takumi Minamino (27.), sredi drugega pa je zadel Joel Matip (67.).

V zadnjem krogu bodo rdeči iz mesta Beatlov v nedeljo ob 17. uri doma gostili Wolverhampton, istočasno pa bo Manchester City gostil Aston Villo.

Poleg boja za naslov je odprtih še nekaj vprašanj. Chelsea (70 točk), ki je odigral tekmo manj, potrebuje točko za potrditev tretjega mesta, za nastop v skupinskem delu lige prvakov pa se borita četrti Tottenham (68) in peti Arsenal (66).

Na šestem mestu, ki prinaša nastop v evropski ligi, je z 58 točkami Manchester United, dve točki manj ima West Ham, ki bi se uvrstil v konferenčno ligo.

V boju za obstanek so še tri ekipe. Everton (36) in Burnley (34) bosta v četrtek odigrala zaostali tekmi, Leeds (35) pa bo do nedelje upal na ugoden razplet v lovu na prvoligaški status.