10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Liverpool ponižal rdeče vrage in skočil na vrh lestvice

Nogometaši Liverpoola so v zaostali tekmi 30. kroga angleškega prvenstva danes s 4:0 premagali Manchester United in se z novimi tremi točkami začasno zavihteli na vrh lestvice. Zdaj imajo 76 točk, Manchester City pa 74, a tudi tekmo manj. United je ostal pri 54 točkah in je šesti.

Liverpool se je spet aktivno vključil v boj za prvaka. Danes so bili domači vsaj za razred boljši od Uniteda, ki je sicer nastopil brez prvega zvezdnika Cristiana Ronalda; ta je dvoboj izpustil zaradi smrti novorojenca.

Liverpool je prvič udaril že v peti minuti, ko je zadel Luis Diaz, sredo prvega polčasa je vodstvo povišal Mohamed Salah. Popolno premoč pri posesti žoge in strelih so domači nogometaši v nadaljevanju spremenili še v dva zadetka, imeli pa še nekaj priložnosti za še višjo zmago. Končnih 4:0 sta postavila Sadio Mane in Salah, ki je zadel drugič na tekmi in 22. v sezoni v 85. minuti.

Liverpool je tako v tej sezoni dobil oba ligaška dvoboja z velikimi tekmeci, celo brez prejetega gola, saj je jeseni na Old Traffordu slavil s 5:0.

Že danes pa je znan prvi udeleženec elitne premier lige za naslednjo sezono iz drugoligaškega tekmovanja. Fulham si je že štiri kroge pred koncem zagotovil napredovanje po zmagi s 3:0 nad Prestonom.

Za Fulham je to že peta selitev v zadnjih petih sezonah. V letih 2018 in 2020 je namreč prav tako napredoval v premier ligo, a potem v njej zdržal le po eno sezono.