15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Lokomotiva prekinila zmagovalni niz Rijeke, Dinamo sedaj prvi

Lokomotiva Zagreb je v 32. kolu najmočnejše hrvaške lige premagala Rijeko, in tako prekinila njihov zmagovalni niz sedmih zaporednih zmag brez prejetega zadetka v prvenstvu. Istra je prepričljivo premagala Slaven Belupo z 3:0, Dinamo Zagreb pa je z minimalno razliko premagal Varaždin in se povzpel na prvo mesto. Hajduk je visoko ugnal Rudeš, Osijek pa je na gostovanju v Gorici z tremi zadetki Miereza osvojil tri točke.

Istra 1961 – Slaven Belupo 3:0
Istre je že drugič v tej sezoni na svojem stadionu premagala Slaven Belupo. Že v 6. minuti tekme je Filet zadel iz enajstmetrovke, 9 minut kasneje pa je vodstvo z odličnim strelom z razdalje podvojil Ekong. Končnih 3:0 pa je v 34. minuti tekme po strelu Fage Lawala z avtogolom postavil vratar Slaven Belupa Ivan Sušak.

Varaždin – Dinamo Zagreb 0:1
Varaždin je na svojem stadionu gostil Dinamo iz Zagreba, ki je pred tokratnim obračunom zasedal drugo mesto na lestvici. Edini zadetek na srečanju so gledalci videli v 46. minuti tekme, ko je Vidović z odličnim strelom v zgornji del gola Varaždina prinesel svoji ekipi tri točke. Dinamo je po zmagi prehitel Rijeko in se zavihtel na prvo mesto na lestvici.

Hajduk Split – Rudeš 5:1
Hajduk je po slabši formi na zadnjih obračunih tri točke iskal proti zadnjeuvrščenemu Rudešu. Do 28. minute tekme je nogometaš Hajduka Pukštas zadel kar tri zadetke. Dva je dosegel z glavo in povedel svojo ekipo v vodstvo z 2:0, nato pa je še eno žogo poslal v svojo mrežo za 2:1. V drugem polčasu je v 53. in 59. minuti tekme dva gola za Splitčane dodal Filip Krovinović, končnih 5:1 pa je v 71. minuti postavil izkušeni Nikola Kalinić.

Gorica – Osijek 0:3
Osijek je v Gorici iskal svojo četrto zaporedno gostujočo zmago v prvenstvu. Igralec tekme je nedvomno bil najboljši strelec hrvaškega prvenstva Ramon Mierez, ki je dosegel vse tri zadetke na tekmi. Prvega je dosegel v sodnikovem dodatku prvega polčasa, vodstvo je nato podvojil v 51. minuti, končnih 3:0 pa je postavil deset minut pred koncem obračuna, ko ga je z nesebično asistenco zaposlil Bukvić, Mierez pa nato ni imel težkega dela za tretji zadetek.

Lokomotiva Zagreb – Rijeka 3:1
Rijeka je v Zagreb prispela po sedmih zaporednih zmagah v prvenstvu brez prejetega zadetka. Lokomotiva je prva dva zadetka v 37. in 43. minuti tekme dosegla po prekinitvah, ko sta strelca bila Mudražija in Šotiček. Rijeka je nato v 67. minuti tekme z golom Obregona zmanjšala vodstvo na 2:1, končnih 3:1 pa je s svojim drugim zadetkom na srečanju postavil Šotiček. Rijeka se bo na velikem derbiju v naslednjem kolu pomerila z Dinamom iz Zagreba.