12°C / 16°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Lokomotiva uspela zaustaviti Hajdukov zmagovalni niz, Dinamo sedaj drugi

Nogometaši Lokomotive so v 18. kolu SuperSport HNL uspeli prekiniti niz šestih zaporednih zmag nogometašev Hajduka, Dinamo pa je z zmago preskočil Rijeko, in je trenutno na visokem drugem mestu.

Prvo tekmo 18. kola sta v Zagrebu odigrala Lokomotiva in vodilna ekipa prvenstva Hajduk. Ekipa iz Splita je pred tokratnim obračunom zmagala kar na šestih zaporednih tekmah in je na gostovanje prišla v odlični formi. Lokomotiva je uspela v 25. minuti priti do vodstva, ko je Mudražija poslal dober predložek na glavo Goričana, ta pa je z natančnim strelom z glavo uspel premagati vratarja Ivana Lučića. Za izenačenje in končni rezultat 1:1 pa je v 75. minuti poskrbel Benrahou, ko je z natančnim strelom v levi spodnji kot zatresel mrežo Lokomotive. Hajduk ima na vrhu lestvice z dvema tekmama več zdaj 7 točk prednosti pred Dinamom, Lokomotiva pa je na sedmem mestu z 18 točkami.

Gorica in Istra 1961 sta kljub temu, da gledalci niso videli zadetkov, odigrali zelo zanimivo srečanje.

Že v tretji minuti tekme je Krizmanić z drsečim startom nepravilno zaustavil napadalca Istre, in si zaslužil rdeči karton. Tako so si domačini iz Gorice otežili delo, Istra pa je hotela številno premoč kronati z zmago. Gostje so dominirali in imeli pobudo skoraj čez celotno tekmo, a niso uspeli priti do zadetka. Tudi Gorica je imela svoje priložnosti, najlepšo pa je v 59. minuti srečanja zapravil Soldo, ko je iz neposredne bližine poslal žogo čez vrata. Gorica je na 4. mestu z 27 točkami, medtem ko je Istra 1961 na predzadnjem mestu z 18 točkami.

Dinamo je na svojem Maksimiru gostil Rudeš. V veliko boljši formi so pred srečanjem bili nogometaši Dinama, saj so pred tokratnim obračunom zmagali na dveh zaporednih tekmah, Rudeš pa je z novim trenerjem iskal svojo prvo zmago v prvenstvu. Najnevarnejšo priložnost so si v prvem delu priigrali nogometaši Rudeša, ko je Pašariček zatresel okvir vrat. Na prvi in edini gol na tekmi pa so gledalci čakali do 76. minute, ko je Kaneko z glavo spustil žogo do rezervista Kulenovića, ta pa iz neposredne bližine ni imel težkega dela in Dinamu prinesel tretjo zaporedno zmago v prvenstvu. Dinamo je z zmago preskočil Rijeko in se zavihtel na drugo mesto, kjer ima 7 točk in dve tekmi manj od Hajduka.

Na prvi nedeljski tekmi sta se pomerila Varaždin in Osijek. Gostje iz Osijeka so povedli že v 6. minuti srečanja, ko si je Mierez odlično priigral prostor za strel, ter premagal vratarja Zeleniko. V 38. minuti pa je sledila igra z roko v kazenskem prostoru Osijeka in enajstmetrovka za kapetana Varaždina Postojnskega, katero je uspešno realiziral. Za preobrat Varaždina pa je bil zaslužen bivši igralec Osijeka Pilj, ki je v 69. minuti preigral vratarja in poslal žogo v prazno mrežo. Gostje niso obupali in so še vedno verjeli v izenačenje. Dobili so ga v 92. minuti, ko je Lovrić poslal uporabno žogo v kazenski prostor, tam pa se je najboljše znašel Bralić, ki je z natančnim strelom postavil končnih 2:2.

Osijek je zdaj na petem mestu s 24 točkami, Varaždin pa je osmi z 18 točkami.

Na zadnji tekmi kola pa so gledalci v Rijeki bili priča srečanju z velikim številom zadetkov, kjer sta se pomerila Rijeka in Slaven Belupo. Na prvi zadetek je bilo potrebno čakati do sodnikovega dodatka v prvem polčasu, ko je Štrkalj zatresel domačo mrežo. Vodstvo pa je nato v 70. minuti podvojil Mioč, še en gol pa je nato hitro dodal Caicamov. Ivanoviću je uspelo znižati vodstvo Slaven Belupo na 1:3, a je Hoxha z lepim lobom uspel izbrisati vse dvome o zmagovalcu. Za končnih 4:2 je v 89. minuti poskrbel vezist Jorge Obregon. Rijeka je z porazom zamudila priložnost, da bi preskočila Dinamo, in se sedaj nahaja na tretjem mestu z 32 točkami, Slaven Belupo pa se je z zmago povzpel na 6 mesto.