13°C / 19°C
15°C / 17°C
10°C / 22°C

Londonski derbi brez zmagovalca, kriza Chelseaja se nadaljuje

Derbi 6. kroga angleškega nogometnega prvenstva med londonskima ekipama Arsenalom in Tottenhamom se je končal brez zmagovalca, z izidom 2:2. Arsenal je z avtogolom in uspešno izvedeno enajstmetrovko Bukaya Sakaja dvakrat vodil, Tottenham pa je dvakrat izenačil, obakrat je to uspelo Južnokorejcu Son Heung-minu.

Remi londonskih tekmecev pomeni, da nista več v skupini najbližjih zasledovalcev vodilnega Manchester Cityja. To je zdaj le Liverpool, ki je tokrat dobil zahteven domači obračun proti West Hamu, zmagal je s 3:1.

Gostitelji so povedli s strelom z bele pike Mohameda Salaha, še v prvem polčasu je izenačil James Bowen. Z goloma v 60. in 85. minuti pa so varovanci Jürgena Kloppa vendarle prišli do zmage, strelca golov sta bila Darwin Nunez in Diogo Jota. Liverpool za Cityjem, ki je bil v soboto z 2:0 boljši od Nottingham Foresta, še vedno zaostaja za dve točki, Tottenham in Arsenal pa za štiri.

Slednja je na lestvici s peto zmago prehitel tudi Brighton, tokrat je doma s 3:1 ugnal Bournemouth. Tudi na tej tekmi se je polčas končal z izidom 1:1, potem ko so gosti presenetljivo povedli, domači pa izenačili z avtogolom. V drugem delu je zablestel tokratni rezervist Kaoru Mitoma in z dvema goloma rešil vprašanje zmagovalca.

Še naprej pa svoje navijače mučijo nogometaši Chelseaja. Zabeležili so nov poraz, na Stamford Bridgeu jih je premagala Aston Villa, ki je od 58. minute igrala z igralcem več, saj je sodnik izključil Mala Gusta. Tekmo je v 73. minuti odločil Ollie Watkins.

Newcastle je na zadnji tekmi kroga v Sheffieldu visoko zmagal z 8:0. Med strelce se je vpisalo kar osem različnih igralcev, kar se doslej v premier league še ni zgodilo, do absolutnega rekorda v številu golov na eni tekmi - to je doslej dvakrat uspelo nogometašem Manchester Uniteda v letih 1995 in 2021, po enkrat pa Leicestra 2019 in Liverpoola 2022 - pa mu je zmanjkal en zadetek. Za izbrance Eddieja Howa so v prvem polčasu zadeli Sean Longstaff, Dan Burn in Nizozemec Sven Botman, v drugem pa Callum Wilson, Anthony Gordon, Paragvajec Miguel Almiron, Brazilec Bruno Guimaraes in Šved Alexander Isak.