15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Madridčani tesno ugnali Real Sociedad

Nogometaši madridskega Reala so v uvodni tekmi 33. kroga španskega prvenstva v gosteh z 1:0 ugnali Real Sociedad. Madridčani imajo na vrhu la lige zdaj že 14 točk naskoka pred najbližjim tekmecem Barcelono in so na poti do novega naslova španskega prvaka.

Real Madrid ima na vrhu 84 točk, Barcelona s tekmo manj na drugem pa 70. Sledijo Girona (68), Atletico Madrid (61) in Athletic Bilbao (58). Šesti je trenutno Real Sociedad z 51 točkami.

Edini gol za Madridčane je danes v 29. minuti dosegel Arda Güler. Baski so bili sicer povsem enakovreden, če ne celo boljši tekmec, a gola niso dosegli. Izenačili so sicer v 33. minuti, a je bil nato zadetek po ogledu Vara zaradi prekrška nad Aurelienom Tchouamenijem razveljavljen. Do konca se izid dvoboja ni več spreminjal.

V soboto sledijo še tekme Las Palmas - Girona, Almeria - Getafe, Alaves - Celta Vigo ter Atletico Madrid - Athletic Bilbao. V nedeljo bodo na sporedu obračuni Cadiz - Mallorca, Granada - Osasuna, Villarreal - Rayo Vallecano ter Betis - Sevilla, krog pa bosta v ponedeljek zaprla Barcelona in Valencia.