15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Madridski Real na krilih Bellinghama do osme zmage

Nogometaši madridskega Reala so v devetem krogu španskega prvenstva na stadionu Santiago Bernabeu premagali Osasuno s 4:0. Po osmi zmagi so na vrhu razpredelnice, dve točki manj pa ima Girona, ki je na današnji prvi tekmi v Cadizu zmagala z 1:0. Tretjeuvrščena Barcelona bo v nedeljo gostovala v Granadi.

Izbranci italijanskega strokovnjaka na klopi zasedbe iz španske prestolnice Carla Ancelottija so zanesljivo opravili svoje delo proti tekmecem iz Pamplone, absolutni junak dvoboja pa je bil 20-letni Anglež Jude Bellingham.

Letošnja najbolj zveneča okrepitev španskega kraljevskega kluba je na današnji tekmi dosegel dva gola, prvega že v deveti, drugega v 54. minuti, njegovo učinkovito predstavo pa sta med 65. in 70. minuto nadgradila Brazilec Vinicius Junior in Joselu. Slednji je v 84. minuti zastreljal 11-metrovko.

Bellingham je v tej sezoni španskega prvenstva skupno dosegel že osem golov, sledijo mu Poljak Robert Lewandowski (Barcelona), Japonec Takefusa Kubo (Real Sociedad) in Alvaro Morata (Atletico Madrid) s petimi zadetki.

Girona je po današnji zmagi v Cadizu slabi dve uri "uživala" na vrhu razpredelnice. Za katalonsko zasedbo, ki je od desete minute naprej imela številčno premoč na igrišču zaradi izključitve Venezuelca Darwina Machisa, je edini gol dosegel Aleix Garcia v 59. minuti.

Danes bosta na sporedu še tekmi Mallorca - Valencia in Sevilla - Rayo Vallecano, na petkovem uvodnem dvoboju devetega kroga pa je Athletic Bilbao na svojem stadionu San Mames zanesljivo premagal Almerio s 3:0.

V nedeljo bo na veliko sceno stopil slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, njegov Atletico Madrid bo gostil Real Sociedad. Drugi pari so Villarreal - Las Palmas, Alaves - Betis, Celta Vigo - Getafe in Granada - Barcelona.