8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Manchester City na čelo angleške lige

Manchester City je v 8. krogu angleške nogometne lige v gosteh premagal Wolverhampton s 3:0 in prevzel vodstvo na razpredelnici. Tam bo zaradi precej boljše razlike ostal tudi po tekmi med Tottenhamom in Leicestrom ob 18.30, četudi bi prvi zmagal in prišel do 17. točke. Toliko jih ima tudi City, a ima slednji veliko boljšo razliko v zadetkih.

Za Manchester City je Jack Grealish zadel že v prvi minuti tekme z Wolverhamptonom, ki je na 16. mestu lige. Erling Haaland je v 16. minuti povišal na 2:0, končni izid je v drugem polčasu postavil Phil Foden (69.). City je najbolj napadalna ekipa v ligi v tej sezoni, dosegla je že 23 golov in jih prejela šest, Haaland pa jih je dosegel kar 14 na devetih tekmah v vseh tekmovanjih svojega moštva.

Danes bo popoldne še tekma Newcastle - Bournemouth. V nedeljo bodo igrali še Brentford in Arsenal, ki je s 15 točkami na drugem mestu, ter Everton in West Ham. Zaradi smrti kraljice Elizabete so prestavljeni dvoboji Brighton - Crystal Palace, Chelsea - Liverpool in Manchester United - Leeds.

V petek je Aston Villa premagala Southampton z 1:0, s 3:2 pa je Fulham za šesto mesto na razpredelnici (11 točk) v gosteh porazil Nottingham Forest.