16°C / 22°C
7°C / 15°C
4°C / 15°C

Mariborčani z dvema porazoma proti Fincem v kvalifikacije konferenčne lige

Nogometaši Maribora, slovenski prvaki, se niso uvrstili v evropsko ligo in se v nadaljevanju evropske sezone selijo v kvalifikacije konferenčne lige. Na povratni tekmi 3. kroga kvalifikacij za evropsko ligo so v Helsinkih še drugič izgubili proti HJK Helsinkom, tokrat z 0:1 (0:0). Prva tekma v Mariboru se je končala z izidom 0:2.

* Stadion Bolt Arena, gledalcev 7000, sodniki: Stieler, Gittelmann, Beitinger (vsi Nemčija).
* Strelec: 1:0 Hostikka (54.).
* HJK Helsinki: Hazard, Tenho, Raitala, Hoskonen, Lingman (od 70. Hetemaj), Väänänen (od 57. Tanaka), Browne, Hostikka (od 84. Olusanya), Murilo (od 84. Terho), Abubakari (od 57. Sairi), Radulović.
* Maribor: Bergsen, Žinič (od 72. Guerrico), Mitrović, Šoštarič Karič, Sikošek, Vidaković (od 72. Antolin), Repas, Božić (od 60. Sirk), Kronaveter (od 46. Vipotnik), Brnić (od 46. Laušić), Baturina.
* Rumeni kartoni: Radulović, Browne; Repas, Mitrović, Antolin, Šoštarič Karič.
* Rdeč karton: /

Mariborčani so imeli v finski prestolnici večji del tekme terensko premoč, ta je bila izrazita predvsem na začetku obeh polčasov, a bila jalova. V napadu je manjkalo idej, izrazitejših priložnosti si niti niso ustvarili, nekajkrat so nevarno poskušali s streli z razdalje ali polrazdalje, vendar poti žogi v mrežo niso našli.

Na drugi strani niso blesteli niti v obrambi. Že v prvem polčasu so imele težave pri prekinitvah in predložkih s strani, v drugem pa tudi ni šlo brez individualnih napak, tako so v 54. minuti pozabili na Santerija Hostikko, ki je neoviran na robu kazenskega prostora sprejel žogo, nato pa z natančnim strelom v nasprotni kot premagal mariborskega vratarja Menna Bergsena.

V prvem delu sta se obe ekipi dvakrat približali zadetku. V 12. minuti je Jan Repas z 20 metrov streljal mimo desne vratnice finskih vrat, še več je obetala akcija, ki jo v 19. minuti zaključil Ivan Brnić, vendar žoga tudi pri njegovem poskusu ni šla v okvir vrat. Na drugi strani je Ganec Malik Abubakari z glavo streljal mimo gola, enako je s prostega strela storil Hostikka.

Ta je bil natančen v 54. minuti, po njegovem golu pa so spet nekajkrat nevarno poskušali gosti, toda cilja niso zadeli ne Repas ne Roko Baturina in ne Rok Sirk, ki je po podaji Svena Šoštariča Kariča z leve strani poskusil z glavo. Finci so imeli lepše priložnosti za povišanje vodstva, Pyro Soiri je celo zadel prečko.

Za Mariborčane je bil to že peti zaporedni poraz v vseh tekmovanjih in sedma tekma, peta evropska, na kateri niso dosegli gola.

V kvalifikacijah konferenčne lige se bodo merili z zmagovalcem dvoboja med romunskim Clujem in Šahtorjem iz Soligorska, slednjega so letos že izločili v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov.