9°C / 16°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Marseille se je še utrdil na drugem mestu francoske lige

Nogometaši Marseilla so v 24. krogu francoske lige v gosteh z 2:1 premagali Metz in se še utrdili na drugem mestu prvenstvene razpredelnice. Pred tretjeuvrščeno ekipo Nice, ki je v soboto še drugič zaporedoma izgubila, imajo zdaj štiri točke prednosti, za vodilnim PSG-jem pa zaostajajo 13 točk.

Odločilni gol za Masrseille je v 82. minuti dosegel poljski reprezentant Arkadiusz Milik, ki je v igro vstopil šest minut prej. Pred tem je Metz, predzadnja ekipa na lestvici, izenačil.

Novo zmago je zabeležil četrtouvrščeni Strasbourg, z 1:0 je v gosteh premagal Angers. Z enakim izidom je Nantes doma ugnal Reims, do pomembnih treh točk v boju za obstanek pa je prišel St. Etienne, z 2:1 je bil v gosteh boljši od Clermonta. S tem pa zadnje mesto prepustil Bordeauxu, ki je z 2:3 klonil Lensu. Najbolj prepričljiv je bil v 24. krogu Brest, proti Troyesu je zmagal s 5:1, po dvakrat sta mrežo zatresla Martin Satriano in Franck Honorat.