7°C / 17°C
5°C / 17°C
9°C / 18°C

Mbappe prinesel zmago Parižanom

Francoski nogometni velikan Paris Saint-Germain je v 9. krogu francoske lige z 2:1 premagal zasedbo iz Nice.

Parižani, ki so s 25 točkami na prvem mestu lestvice in imajo dve točki več od Marseilla, so povedli v 29. minuti, ko je zadel Lionel Messi, Gaetan Laborde je izenačil v 47. minuti, zmagoviti gol pa je dosegel Kylian Mbappe v 83. minuti.

Slednji je zdaj pri osmih zadetkih, kolikor jih ima na vrhu lestvice strelcev tudi njegov klubski kolega Neymar. Ta ima tudi sedem podaj in je najboljši v tem elementu v ligi ob Messiju, ki je pri petih zadetkih.

Že v petek je slovenski branilec Miha Blažič s svojim Angersom gostil Marseille in izgubil z 0:3.

Na prvi današnji tekmi je Rennes s 3:1 slavil v Strasbourgu, kjer je domača ekipa od 28. minute igrala z igralcem manj.

V nedeljo bodo še tekme Lorient - Lille, Ajaccio - Clermont, Auxerre -Brest, Troyes - Reims, Toulouse - Montpellier, Monaco - Nantes in Lens - Olympique Lyon.