16°C / 21°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

Messi z golom in podajo junak tekme v Nici

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 30. krogu francoske lige zmagali v Nici z 2:0. Vodilni PSG je tako zdaj pri 69 točkah, sledi Lens s 63.

Junak tekme je bil Lionel Messi. Argentinski zvezdnik pariške zasedbe je najprej zadel v 26. minuti, nato pa je podal v 76. minuti za zadetek Sergia Ramosa. Messi je zdaj pri 14 golih in prav toliko podajah v sezoni. V slednjem elementu je najboljši v ligi.

Pred tem je zadnjeuvrščeni Angers, pri katerem Miha Blažič zaradi poškodbe še vedno ni igral, presenetil Lille in ga premagal z 1:0. Edini gol je dosegel Halid Šabanović v 84. minuti.

Angers je še vedno na dnu lestvice s 14 točkami, ima jih sedem manj od 18. Troyesa in 19. Ajaccia.

V petek je drugouvrščeni Lens z 2:1 odpravil Strasbourg.

V nedeljo bodo še preostale tekme, in sicer Lyon - Rennes, Ajaccio - Auxerre, Montpellier - Toulouse, Reims - Brest, Troyes - Clermont, Nantes - Monaco in Lorient - Marseille.