13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Milan na vrhu lestvice italijanske lige

Nogometaši Milana so se po zmagi v gosteh pri Genoi z 1:0 v 8. krogu italijanske lige prebili na vrh lestvice. Drugi je Inter, ki je danes igral 2:2 z Bologno. Torinski derbi je pripadel Juventusu z 2:0.

Inter je proti Bologni prišel le do točke, potem ko je pri gostih Joshua Zirkzee izenačil v 52. minuti. Pred tem sta za Inter zadela Francesco Acerbi in z desetimi goli prvi strelec lige Lautaro Martinez, pri Bologni pa Riccardo Orsolini.

Milan pa je gostoval pri Genoi. Ob koncu tekme sta si obe ekipi priigrali po en rdeči karton, pri Milanu ga je dobil vratar Mike Maignan, pri Genoi pa Josep Martinez. Malo pred tem, v 87. minuti, je zmagoviti gol dosegel Christian Pulisic.

Torinski derbi med Juventusom in Torinom je dobila črno-bela zasedba. Juventus je povedel v 47. minuti z zadetkom Federica Gattija, prednost pa podvojil z golom Arkadiusza Milika v 62. minuti.

V nedeljo bodo še obračuni Monza - Salernitana, Frosinone - Verona, Lazio - Atalanta, Cagliari - Roma ter Napoli - Fiorentina.

V petek so nogometaši Udineseja nadaljevali niz osmih tekem brez zmage. Tokrat so se v gosteh z Empolijem razšli brez zmagovalca z 0:0. Jaka Bijol je odigral celo tekmo za Videmčane, medtem ko ostalih Slovencev ni bilo v kadru obeh ekip.

Vratarja Lovra Štubljarja pri Empoliju tokrat ni bilo na klopi za rezervne igralce, mladega Davida Pejičića pa ni bilo v kadru Videmčanov. Sandi Lovrić je pri Udineseju prisilno počival zaradi rdečega kartona, ki ga je prejel na zadnji prvenstveni tekmi.

Lecce in Sassuolo sta igrala 1:1.

Na lestvici ima Milan 21 točk, Inter je pri 19, Juventus pa pri 17. Toliko jih bo imel tudi morebitni zmagovalec nedeljskega obračuna med Napolijem in Fiorentino.