5°C / 13°C
5°C / 17°C
7°C / 14°C

Milan po zmagi le še korak od naslova

Nogometaši Milana so v 37. krogu italijanskega državnega prvenstva premagali Atalanto z 2:0 in so le še korak oddaljeni od 19. naslova prvaka.

Na svojem stadionu so v drugem polčasu strli Atalanto, za katero zaradi bolezni vnovič ni bilo v kadru Josipa Iličića. V 56. minuti je bil najprej natančen Rafael Leao, v 75. pa je za končnih 2:0 zadel Theo Hernandez.

Milan ima pred zadnjo današnjo tekmo 37. kroga, ko se bosta udarila Cagliari in Inter slovenskega vratarja Samirja Handanovića, pet točk naskoka pred mestnimi rivali. Ti imajo tekmo manj, v primeru poraza ali neodločenega izida na Sardiniji pa bi se rdeče-črni že veselili 19. naslova državnega prvaka.

V zadnjem krogu bo sicer Inter gostil Sampdorio, Milan pa odhaja k Sassuolu.

Napoli je danes s 3:0 (1:0) premagal Genoo, pri kateri vratar Rok Vodišek ni dobil priložnosti za igro. Genoa je s tem dokončno izpadla v drugo ligo, Lorenzo Insigne pa je na svoji zadnji, skupno pa 433. tekmi za Neapeljčane prispeval 122 gol.

Zabil ga je v 65. minuti za 2:0 v drugem poskusu z enajstmetrovke, dosojene po roki v kazenskem prostoru gostov. Prvič je zadel vratnico, a je odbito žogo v mrežo pospravil podajalec pri prvem zadetku Giovanni Di Lorenzo, ki pa je prehitro stekel v kazenski prostor, tako da so kazenski strel morali ponoviti.

Prvi zadetek za Napoli je dosegel Victor Osimhen (32.), rezervist Stanislav Lobotka je v 81. minuti postavil končni izid. Napoli je tretji na prvenstveni lestvici, za Interjem, ki ima tekmo manj, zaostaja dve točki, za vodilnim Milanom pa za sedem.

Pred tem je Bologna doma izgubila s Sassuolom z 1:3 (0:1), dva gola je v dvoboju ekip s sredine lestvice dosegel Gianluca Scamacca.

Predzadnji krog v serie A se bo končal v ponedeljek, ko bosta na sporedu tekmi Sampdoria - Fiorentina in Juventus - Lazio.