13°C / 20°C
11°C / 19°C
6°C / 12°C

Milan ugnal zagrebški Dinamo

Na prvih sredinih tekmah drugega kroga nogometne lige prvakov večjih presenečenj ni bilo. Italijanski prvak Milan je bil v skupini E s 3:1 boljši od zagrebškega Dinama, v Varšavi pa sta se v skupini F ukrajinski Šahtar iz Donecka in škotski Celtic razšla z izidom 1:1.

Zagrebški Dinamo je v Milano prišel po senzacionalni domači zmagi proti londonskemu Chelseaju. Do novega uspeha je poskušal priti na podoben način kot na prvi tekmi, s strnjeno obrambo in hitrimi protinapadi. V prvem polčasu so imeli Zagrebčani prek Arijana Ademija in Mislava Oršića celo priložnosti za vodstvo, a ju niso izkoristili. Ob koncu prvega dela je Milan, ki je imel terensko premoč povedel, potem ko je Olivier Giroud izkoristil najstrožjo kazen, ki jo je sodnik strogo dosodil po stiku Josipa Šutala in Rafaela Leaa.

Leao je bil vpleten tudi pri drugem zadetku Milana na začetku drugega polčasa, ko je milimetrsko natančno zaposlil Alexisa Saelemaekersa, ki je bil natančen z glavo. Zagrebčani so sicer še znižali zaostanek, potem ko je bil po lepi samostojni akciji Bruna Petkovića natančen Mislav Oršić, a zadnji gol na tekmi so dosegli gostitelji, med strelce se je vpisal Tomasso Pobega, igralec slovenskega rodu, rojen v Trstu.

Celtic je v Varšavi proti Šahtarju povedel v deseti minuti, ko je avtogol dosegel Artem Bondarenko, v 29. minuti je končni izid postavil Mihajlo Mudrik.