15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Mitrović poskrbel za novo zmago Al Hilala,

V 17. kolu Saudi Pro League so gledalci videli zanimiva srečanja, zaradi svetovnega klubskega prvenstva pa je bil prestavljen derbi med Al Nassrom in Al Ittihadom.

Al Ahli Saudi z zvezdniki na čelu premagal Al Fayho, neporaženi Al Hilal nadaljuje odlične igre in podira vse pred sabo, varovanci Stevena Gerrarda spet razočarali.

Al Fayha je gostila tretjeuvrščeno ekipo lige Al Ahli Saudi. Za goste so od popularnejših imen tokrat v prvi enajsterici začeli vratar Mendy, nekdanji vezni igralec Milana Kessie, dva krilna nogometaša Saint-Maximin in Mahrez, napadalec Roberto Firmino pa je v igro vstopil iz klopi. Al Ahli je dvome o zmagovalcu razblinil že v prvem polčasu, saj so vratarja Al Fayha premagali, kar štirikrat, zadnji zadetek srečanja je v 43. minuti iz enajstmetrovke dosegel Mahrez in postavil končnih 0:4.

Al Ettifaq je gostil četrtouvrščeni Al Taawoun. Varovanci Stevena Gerrarda so s Hendersonom in Wijnaldumom na čelu doma izgubili z 0:2, strelca za Al Taawoun pa sta bila El Mahdioui in Mateus dos Santos.

Neporaženi Al Hilal je v tem kolu gostil devetouvrščeno Al Wehdo. Zvezdniška ekipa Al Hilala je z goloma Abdulhamida in Mitrovića prišla do zmage z 2:0, in tako na vrhu lestvice ostala neporažena po 17 tekmah prvenstva.

Na ostalih srečanjih je Al Okhdood doma z 1:0 premagal Al Tai, Abha in Al Hazem pa ste se razšla z neodločenim rezultatom 1:1, enako kot ekipi Al Fateh in Al Shabab. Damacu je v uspelu v gosteh premagati Al Raed z 0:1, z identičnim rezultatom pa je uspelo zmagati tudi Al Riyadhu proti Al Khaleeju.

Aleksandar Mitrović (15) in Kevin Georges-Kevin N'Koudou (14) sta v tem kolu dosegla po en zadetek, in se tako zelo približala Cristianu Ronaldu na vrhu lestvice strelcev s 16 goli.

Najboljša asistenta lige pa sta trenutno Cristiano Ronaldo in Alvaro Medran z 8 podajami, sledijo jima Faycal Fajr, Riyad Mahrez, Allan Saint-Maximin in Mourad Batna z 7.