14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Monaco nič več stoodstoten

Nantes in Monaco sta odprla 3. kroga francoske nogometne lige. Ekipa iz kneževine je v prvih dveh krogih zmagala in je bila ob Brestu edina stoodstotna zasedba, tokrat pa je igrala 3:3.

Nantes, ki je prišel do svoje prve točke v sezoni, je na domačem igrišču hitro prevzel pobudo, v glavni vlogi pa je bil Mostafa Mohamed, ki je najprej v peti minuti unovčil enajstmetrovko, v 48. pa povišal na 3:1.

Vmes je za domače zadel še Jean-Charles Castelletto (15.), pri gostih pa letos strelsko razpoloženi Takumi Minamino (27.). Drugi gol za Monačane je prispeval Wissam Ben Yedder.

Minamino s tremi in Ben Yedder s štirimi goli sta trenutno tudi na vrhu lestvice strelcev. Glede na prikazano so Monačani v 85. minuti zasluženo prišli do izenačenja, zadel je Myron Boadu, ki je v igro vstopil le nekaj sekund pred tem.

Že omenjeni Brest bo v soboto gostoval v Marseillu, takrat bo tudi branilec naslova Paris Saint-Germain igral enega derbijev kroga proti Lensu.

Nedeljski program pa bosta začela Rennes in Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, nato pa bodo še obračuni Clermont - Metz, Montpellier - Reims, Strasbourg - Toulouse, Lorient - Lille in Nice - Lyon.