12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Mudražija junak Lokomotive proti Hajduku

Bitka za najboljšo ekipo na Hrvaškem se nadaljuje. Hajduk v 27. kolu bil poražen od Lokomotive Zagreb in dovolil Rijeki, da mu uide na pet točk razlike. Dinamo je proti Rudešu vpisal pomembno zmago in pomembne tri točke. Varaždin je na Opus Areni premagal Osijek z 0:1, Istra 1961 in Gorica pa sta se razšla brez zadetkov.

Osijek - Varaždin 0:1
Na prvem srečanju 27. kola SuperSport HNL-a je Osijek na Opus Areni gostil Varaždin. Gostje so zmagali z rezultatom 0:1, edini gol na tekmi pa je v 12. minuti tekme dosegel Leon Belcar, ko je po lepi podaji Boršića premagal nasprotnega vratarja. Osijek je tako zabeležil drugi zaporedni poraz, Varaždin pa je prekinil svoj niz brez zmage.

Slaven Belupo – Rijeka 0:1
Vodilna Rijeka je v Koprivnici gostovala pri ekipi Slaven Belupo. Junak tekme je v 50. minuti bil Niko Galešić, ki se je po gneči pred golom Slaven Belupa najbolje znašel, in dosegel edini gol na srečanju. Rijeka je tako ostala na samem vrhu lestvice, Slaven Belupo pa je zabeležil svoj četrti zaporedni poraz.

Hajduk – Lokomotiva 1:2
Hajduk je na svojem stadionu gostil zagrebško Lokomotivo. Splitčani so v 24. minuti ostali brez kaznovanega Mikanovića, ki je dobil svoj drugi rumeni karton, dve minuti kasneje pa je Mudražija po asistenci Čopa uspel zadeti za goste. V drugem polčasu so domačini imeli odlično priložnost za izenačenje iz enajstmetrovke, a je Čavlina obranil Livajino panenko. Mudražija je v 60. minuti dodal še en zadetek za Lokomotivo, končnih 1:2 pa je v 96. minuti tekme z lepimi škarjicami postavil Marko Livaja.

Istra 1961 – HNK Gorica 0:0
Na Aldo Drosini je Istra 1961 gostila HNK Gorico. Istra je na tekmi zabeležila 15 strelov na gol, od tega le 3 v okvir vrat, na drugi strani pa je Gorica zabeležila 7 strelov na gol, 3 pa v okvir vrat, enako kot Istra. Gledalci na srečanju niso videli zadetka, najbližje pa je temu bil Štiglec, ko je pred samim koncem srečanja streljal na vrata Istre, a se Majkić izkazal z odlično obrambo.

Rudeš – Dinamo 0:3
Na srečanju med domačim Rudešom in Dinamom so gledalci na zadetek čakali do 60. minute, ko je svoj prvenec v SuperSport HNL-u dosegel Živković. Brodić je nato zadel v 78. minuti za 2:0, končnih 3:0 pa je s strelom od daleč postavil Sučić, ki je prav tako kot Živković dosegel svoj prvenec. Dinamo je po zmagi ostal na tretjem mestu in ima točko manj od Hajduka, ter pet manj od Rijeke, ima pa tudi odigrano tekmo manj.