7°C / 16°C
5°C / 15°C
5°C / 19°C

Napoli dobil derbi vrha v Bergamu

Derbi 13. kroga italijanske nogometne lige med vodilnim Napolijem in drugouvrščeno Atalanto je v Bergamu dobil prvi z 2:1.

Že pred tem je Empoli brez pomoči Petra Stojanovića z 1:0 premagal Sassuolo

V Bergamu je Atalanta povedla v 19. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Ademola Lookman. Še v istem polčasu pa je Neapeljčanom uspelo narediti preobrat. V 23. minuti je Victor Osimhen dosegel svoj osmi gol sezone in se prebil na prvo mesto med strelci, isti igralec pa je v 35. minuti podal še za zadetek Eljifa Elmasa. Napoli ima zdaj osem točk prednosti pred Atalanto.

Empoli je proti Sassuolu prišel do svoje tretje zmage, edini strelec je bil Tommaso Baldanzi v 64. minuti. Salernitana in Cremonese sta se razšla z 2:2, kar pomeni, da je slednji edini še naprej brez zmage. Tokrat mu je točko v 89. minuti prinesel Daniel Ciofani.

Ob 20.45 bo branilec naslova Milan igral proti Spezii.

V petek sta se Udinese in Lecce razšla z 1:1, Jaka Bijol je igral celo tekmo za Udinese, Sandi Lovrić pa je zaradi poškodbe manjkal.

V nedeljo bo Bologna igrala proti Torinu, Monza proti Veroni, Sampdoria proti Fiorentini, Roma proti Laziu, Juventus pa proti Interju Samirja Handanovića.