15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Nogometaši Jokohame drugi finalisti azijske lige prvakov

Ekipa Jokohame je drugi finalist azijske nogometne lige prvakov. Japonski predstavnik je bil v polfinalu po enajstmetrovkah s 5:4 boljši od južnokorejskega Ulsana. V finalu se bodo Japonci pomerili s predstavnikom Al Ainom iz Združenih arabskih emiratov (ZAE).

Slednji je v polfinalu izločil predstavnika Savdske Arabije Al Hilal, za katerega med drugim igrata dva srbska reprezentanta, in sicer napadalec Aleksandar Mitrović ter zvezni igralec Sergej Milinković-Savić. Mitrovića na obeh polfinalnih tekmah ni bilo v kadru, saj se je poškodoval na tekmi državnega prvenstva, a bi naj bil do začetka evropskega prvenstva v Nemčiji, na katerem se bodo Srbi merili s Slovenijo, Dansko in Anglijo, nared.

Jokohama pa je prvo tekmo v Južni Koreji izgubila z 0:1, a je danes strla žilave tekmece iz Ulsana. Japonci so v prvem polčasu po dveh golih Asahija Uenake in zadetku Andersona Lopesa vodili že s 3:0, a sta za Ulsan že do konca polčasa izid znižala Matheus Sales in Darijan Bojanić, ki je zadel z bele točke.

V drugem polčasu in podaljšku ni bilo več zadetkov, zato so o zmagovalcu odločale enajstmetrovke, ki so bile odločene v peti seriji, v kateri je za Japonce zadel Brazilec Eduardo, medtem ko je pri Korejcih edino enajstmetrovko zastreljal Kim Min-Woo.

Za razliko od evropske različice lige prvakov se v Aziji v finalu igrata prva in povratna tekma, ki bosta v Jokohami in Al Ainu na sporedu 11. in 25. maja.